آیین‌نامه اجرایی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها تصویب شد

در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست رئیس جمهور، آیین‌نامه اجرایی «بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی» تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیأت وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

به موجب این تصمیم، استفاده از رمز ارزها صرفاً با قبول مسئولیت ریسک از سوی متعاملان بوده و مشمول حمایت و ضمانت دولت و سیستم بانکی نمی‌شود و بهره‌گیری از آن در مبادلات داخل کشور نیز مجاز نیست.

همچنین این فعالیت همچون سایر فعالیت‌های صنعتی، مشمول مالیات خواهد بود و شمول معافیت از مالیات، منوط به صدور رمز ارز و بازگرداندن ارز حاصله به چرخه اقتصادی کشور است.

قدردانی از فعالیت‌های مجمع خیرین مهارت افزایی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

همچنین در این جلسه که مقارن با ششم مرداد ماه؛ روز ملی مهارت و کارآفرینی بود، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از آخرین اقدامات دبیرخانه شورای‌عالی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تشکیل مجمع خیرین مهارت افزایی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و خدمات این مجمع، به هیأت دولت ارائه داد.

هیأت وزیران ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های همه شرکای اجتماعی دولت و خیرین عزیز و آغاز فعالیت‌های سازنده مجمع خیرین نهضت مهارت افزایی در کشور، ابراز امیدواری کرد دولت با همکاری شرکای اجتماعی خود بتواند در سال جاری قدم‌های مؤثری در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور بردارد.

توسعه فعالیت‌های فرودگاه پیام به پروازهای مسافری و آموزشی

علاوه بر این، با موافقت هیأت وزیران مقرر شد فرودگاه پیام واقع در منطقه ویژه اقتصادی پیام بتواند علاوه بر حمل و نقل باری، به فعالیت مسافری و آموزشی نیز بپردازد.

مجوز پرداخت سهمیه و حق عضویت ایران در سازمانها و مجامع بین المللی در سال ۱۳۹۸

با تصمیم هیأت دولت، به وزارت امورخارجه اجازه داده می‌شود سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین االمللی در سال ۱۳۹۸ (۲۰۱۹) را با رعایت قوانین و مقررات مربوط از محل قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور پرداخت نماید.

تصویب آئین‌نامه اجرایی «بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی»

هیأت وزیران در ادامه این جلسه، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، آئین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور در خصوص بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی را تصویب کرد.

بر اساس این آئین‌نامه، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شده است که در هزینه کرد اعتبارات هزینه‌ای خود با واحدهای مجری تفاهمنامه منعقد کنند و ۵۰ درصد صرفه جویی حاصل از تفاضل قیمت تمام شده و هزینه‌های قطعی فعالیت به منظور ایجاد انگیزه در کارکنان واحد مجری و ۵۰ درصد برای افزایش اعتبارات طرح‌های عمرانی هزینه خواهد شد.

تصویب آئین‌نامه ساماندهی و بهینه سازی کاربری املاک وزارت آموزش و پرورش

دولت همچنین آئین‌نامه اجرایی «ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» را تصویب کرد.

مطابق این آئین‌نامه، وزارت آموزش و پرورش می‌تواند با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، نسبت به احداث، بازسازی، تکمیل و بهره برداری از املاک و فضاهای مورد اشاره اقدام کند.

گفتنی است، بر اساس این آئین‌نامه هر نوع تغییر کاربری به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش استان و تصویب کمیسیون مربوط صورت می‌گیرد و از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف است.

کد خبر 4678822

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =