هیچ ساختمانی برای حوزه فرهنگ طی ۳۰ سال گذشته در میناب ساخته نشد

رودان - نماینده اهالی فرهنگ و هنر شهرستان میناب با بیان اینکه کارد به استخوان رسیده است، گفت: در طول ۳۰سال گذشته تا کنون هیچ ساختمانی برای حوزه فرهنگ در میناب احداث نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب ناصری عصر یکشنبه در نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شرق استان تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان میناب مهد و تمدن فرهنگ هنر در استان محسوب می‌شود و مفاخر زیادی را عرضه کرده است تمام مردم میناب گله‌مند هستند که چرا شهرستان میناب در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جایی ندارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در شهرستان میناب بیش از سه هزار نفر در حوزه صنایع دستی و بیش از ۱۲ گروه نمایشی زیر نظر انجمن نمایش و ۴۰ گروه موسیقی مشغول به کار هستند.

نماینده اهالی فرهنگ و هنر شهرستان میناب با ذکر اینکه بیش از ۵۰ گروه فعال در عرصه تعزیه فعالیت می‌کنند، اذعان کرد: میناب با دارا بودن این همه پتانسیل چرا نباید میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد تا وزیر شاهد پروژه‌های نیمه تمام رها شده در شهرستان میناب باشد.

ناصری بیان داشت: سال ۱۳۸۸ کلنگ مجتمع فرهنگی در میناب به زمین زده شد اما در حال حاضر نتیجه آن مجتمع فرهنگی چهار عدد ستون است و حتی زمینی که کلنگ روی آن زده شد از حوزه فرهنگی بازپس گرفته شد

نماینده اهالی فرهنگ و هنر شهرستان میناب با بیان اینکه کارد به استخوان رسیده است، گفت: در طول سی سال گذشته تا کنون هیچ ساختمانی برای حوزه فرهنگ احداث نشده است و دیگر ظرفیت وعده و وعید در شهرستان میناب وجود ندارد.

ناصری ابراز داشت: اولویت اول، دوم، سوم و چهارم جامعه فرهنگی و هنری میناب احداث مجتمع فرهنگی و هنری است.

وی تشریح کرد: ما هنرمندان در بازه‌های زمانی مختلف دِین خود را به این انقاب ادا کرده‌اند اما مسئولین ادا نکرده‌اند و نمی‌کنند.

نماینده اهالی فرهنگ و هنر شهرستان میناب اظهار داشت: فرهنگسرایی دو طبقه با زیر بنای ۲۰۰ الی ۳۰۰ متر در شهرستان میناب تعریف شده است که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب، فرهنگسرای شهید بهشتی، سینما، کتابخانه، منزل مسکونی و انجمن‌های نمایشی در آن مستقر هستند و اگر یک عضو دیگر به این ساختمان اضاف شود منفجر می‌شود.

ناصری افزود: دشمنان از راه فرهنگ با ایران مبارزه می‌کنند و با توپ و تانک نمی‌توان جلوی آن‌ها را گرفت بلکه باید خود را از در حوزه‌های فرهنگی و هنری قوی کنیم.

وی عنوان کرد: در تمام کشور و بندرعباس کنسرت‌های زیادی برگزار می‌شود اما زمانیکه که نوبت به برگزاری کنسرت در میناب می‌شود همه در این خصوص نظر می‌دهند و قدرت تصمیم‌گیری در این خصوص در یک مرکز متمرکز نیست.

کد خبر 4678865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =