تنها یک دهم کاغذهای وارداتی تخصیص ارز شده وارد چرخه تولید شدند

بر اساس جداول منتشر شده در کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها یک دهم از کاغذهای تخصیص ارز گرفته در این کارگروه ترخیص شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، تازه‌ترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ، امروز از سوی دبیرخانه این کارگروه منتشر شد.

این جداول با عنوانهای وضعیت متقاضیان تایید شده واردات کاغذ با ارز دولتی در سال ٩٨ و وضعیت واردات کاغذ تایید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ٩٨ به تفکیک نوع کاغذ و نوع تایید منتشر شده است.

جداول عنوان شده از لینک های زیر قابل دسترسی است:

جدول وضعیت متقاضیان تایید شده واردات کاغذ با ارز دولتی در سال ٩٨ تا هفتم مرداد ماه سال 98

جدول وضعیت واردات کاغذ تایید شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ٩٨ به تفکیک نوع کاغذ و نوع تایید تا تاریخ هفتم مرداد ماه سال 98

نگاهی به این دو جدول حاکی از ثبت 54 پرونده برای واردات کاغذ چاپ و تحریر به صورت رول و بندی و 53 پرونده برای واردات کاغذ روزنامه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در مجموع بیش از 42 هزار تن کاغذ با ارزش بیش از 40 میلیون دلار را در بر می‌گیرد. از این میزان تاکنون 30 هزار تن کاغذ با ارزش نزدیک به 29 میلیون دلار دارای تخصیص ارز شده و بیش از 16 هزار تن با ارزش بیش از 16 میلیون دلار تامین ارز شده است.

نکته جالب اما در اینجاست که از این همه تا هفتم مرداد ماه سال جاری تنها کمی بیش از سه هزار تن کاغذ با ارزش بیش از سه میلیون دلار ترخیص شده است.  به عبارت دیگر این جدول می‌گوید تنها یک دهم از میزان کاغذ تخصیص ارز گرفته توانسته‌ وارد کشور شده و در چرخه توزیع قرار گرفته است.

کد خبر 4679237

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =