طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان سمنان اجرا می‌شود

سمنان - معاون آموزش جهاد دانشگاهی سمنان از اجرای طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان خبر داد و گفت: ۱۱ هزار و ۳۴۲ زن سرپرست خانوار زیر ۵۵ سال در استان شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی منصفی راد ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی جهاد دانشگاهی سمنان ضمن بیان اینکه طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان اجرا می‌شود، ابراز داشت: این طرح هم‌زمان در ۲۴ استان کشور باهدف‌گذاری اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار در سمنان نیز برنامه‌ریزی‌شده است.

وی ضمن بیان اینکه ۱۱ هزار و ۳۴۲ زن سرپرست خانوار زیر ۵۵ سال در استان سمنان شناسایی شدند، افزود: این طرح هم‌اکنون با مشارکت مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری به عنوان کارفرمای طرح، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر طرح و جهاد دانشگاهی استان سمنان به عنوان مجری در حال اجرا است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان سمنان بابیان اینکه طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی خواهد بود، ابراز داشت: جهاد دانشگاهی به عنوان مجری این طرح وظیفه شناسایی، انتخاب و تعیین زنان سرپرست خانوار واجد شرایط را عهده‌دار است.

منصفی راد در ادامه تصریح کرد: خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و اتصال صاحبان کسب‌وکار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه‌های پیشرو از جمله اهداف کیفی طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کشور است.

وی افزود: بررسی اولویت و پتانسیل منطقه، بررسی و تأیید طرح‌ها، توانمندسازی متقاضیان، اتصال به بازار، توسعه بازار و شبکه فروش محصولات، حمایت مالی و غیرمالی و پایش، ارزیابی و نظارت بر طرح‌ها از جمله اقدامات و برنامه زمان‌بندی این طرح ملی است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: با توجه به الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، پس از فرآیند توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، در صورت نیاز، برای اتصال به بازار کار، حمایت‌های قانونی و مالی از زنان سرپرست خانوار توانمند شده پس از تأیید کارفرما و ناظر طرح به عمل خواهد آمد.

کد خبر 4679377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =