چه تعداد از فرزندان ملک عبدالعزیز هنوز در قید حیات هستند؟

یک رسانه روس با اشاره به اعلام خبر مرگ یکی دیگر از فرزندان عبدالعزیز موسس آل سعود به تعداد فرزندانی از وی که هنوز در قید حیات هستند، پرداخته است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، دیوان پادشاهی عربستان سعودی یکشنبه شب از مرگ برادر بزرگتر ملک سلمان در سن ۹۶ سالگی خبر داد و اعلام کرد که بندر بن عبدالعزیز پدر فیصل بن بندر عبدالعزیز آل سعود امیر منطقه ریاض و برادر بزرگتر شاه سعودی فوت کرده است. دیوان پادشاهی عربستان سعودی بیان کرد که این شاهزاده سعودی ۹۶ سال سن داشت. بندر بن عبدالعزیز آل سعود پسر دهم ملک عبدالعزیز (موسس آل سعود) بعد از ملک فهد بود.

اسپوتنیک در گزارشی با اشاره به مرگ بندر بن عبدالعزیز آل سعود با عنوان «پس از مرگ شاهزاده بندر، چه کسانی از پسران و دختران ملک عبدالعزیز در قید حیات هستند»، آورده است: بندر بن عبدالعزیز آل سعود شب گذشته در ۹۶ سالگی فوت کرد تا تعدادی محدودی از ۶۳ پسر و دختر  از ملک عبدالعزیز که ۷۶ سال عمر کرد، در قید حیات باشند.

این رسانه می نویسد: از میان ۳۶ پسر ملک عبدالعزیز که در فاصله میان سالهای ۱۸۷۷ تا ۱۹۵۳ می زیسته است در حال حاضر هفت پسر از همسران مختلف وی در قید حیات هستند. وی با حدود ۴۰ زن از مناطق و قبایل مختلف در این کشور و حتی خارج از عربستان ازدواج کرد. از فرزندان ذکور وی که هنوز در قید حیات هستند علاوه بر ملک سلمان بن عبدالعزیز که پسر بیست و پنجم در میان برادرانش محسوب می شود؛ متعب هفدهمین است که متولد ۱۹۳۱ است و نیز ممدوح، عبدالاله، احمد، مشهور و مقرن.

اسپوتنیک نوشت: از ۲۷ دختر ملک عبدالعزیز ، هم اکنون جوهره دوم، لطیفه، نوره دوم، مشاعل، عبطاء و طرفه در قید حیات هستند.

این رسانه در ادامه می افزاید: تعداد نوه های عبدالعزیز از فرزندان ذکور وی ۵۱۶ نوه است.

اسپوتنیک در پایان می نویسد: خاندان حاکم بر عربستان طی سالهای گذشته شاهد روی کار آمدن نوه های ملک عبدالعزیز برای پست های حیاتی بوده است.

کد خبر 4679386

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =