یک زلزله ۳ ریشتری هم بخش هایی از اسلامشهر را با مشکل مواجه می کند

اسلامشهر- فرماندار اسلامشهر ضمن انتقاد از عملکرد مدیران اجرایی و شهرداران این شهرستان در بازآفرینی پایدار شهری گفت: حتی یک زلزله ۳ ریشتری هم بخش هایی از اسلامشهر را با مشکل مواجه می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مرسلپور ظهر دوشنبه در ستاد بازآفرینی پایدار شهری، بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد اسلامشهر طی سخنانی گفت: نوسازی بافت های فرسوده در سال ۹۸ در برنامه سند توسعه شهرستان است، نباید کسی خارج از سند توسعه شهرستان فعالیت کند، باید به سند توسعه اسلامشهر پایبند باشیم.

وی با بیان این که نوسازی بافت فرسوده کار تشریفاتی نیست، گفت: بازآفرینی نیاز به عمل دارد و همه مسئولین باید در این عرصه وارد شوندف در « میان آباد» گاز منفجر شد و ۱۸ خانه را تخریب کرد.

فرماندار اسلامشهر با بیان این که این شهرستان ۶ نقطه بافت فرسوده دارد، ادامه داد: متاسفانه با ساخت و ساز غیراصولی مسامحه می کنیم، بله ورود مردم به بهسازی بافت های فرسوده سخت است، اما ما نباید بنشینیم و نظاره گر باشیم، متاسفانه بخش بافت فرسوده در شهرداری های اسلامشهر نیست.

مرسلپور گفت: بنده جرات یک ساعت نشستن در برخی از ابنیه فرسوده روستایی اسلامشهر را ندارم، امروز دولت، کارشناسان و همه و همه تاکید بر باز،رینی و نوسازی دارند، چرا که بخش عظیمی از خسارات وارده زلزله های متعدد کشور ناشی از مدیریت نامناسب و بافت فرسوده است، اگر در میان آباد ۳ ریشتر زلزله بیاید با مشکل مواجه خواهیم شد، با هم تعارف نداریم، در برخی از نقاط شهری اسلامشهر، احمدآباد و چهاردانگه که از قبل مدیریت نکردیم در حال حاضر نیز خیلی حساس نیستیم، مردم اصلا شرایط مطلوب سکونت را ندارند.

وی گفت: در برخی از کوچه پس کوچه های که می رویم، نمی توانیم تصور کنیم، در فاصله ۲۵ کیلومتری پایتخت نظام اسلامی هستیم.

کد خبر 4679402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =