طرح پایش و ارزیابی دانشجویان دکتری برای جلوگیری از اخراج

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه این دانشگاه برای پایش آموزشی و پژوهشی دانشجویان دکتری در طول دوره ۴ ساله خبر داد.

محمد حسین کریمیان در گفتگو با مهر، با اشاره به آیین نامه جدید این دانشگاه برای دانشجویان مقطع دکتری، اظهار داشت: بر اساس این آیین نامه از این پس دانشجویان دکتری در بخش های آموزشی و پژوهشی به طور مستمر پایش خواهند شد.

وی در تشریح جزییات این برنامه، گفت: در این راستا عملکردِ دانشجویان در دوره ۴ ساله مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد، به طور مثال؛ اینکه آیا دانشجو مراحل گذر از هر مقطع و ترم را بدرستی طی کرده است یا خیر بررسی می شود. در حالیکه پیش از این، پایش صرفاً درمورد یکی دو نقطه کلیدی اجرا می شد، مثلا اینکه به دانشجو گفته می شد اگر بعد از ۸ ترم، امتحان جامع را ندهد، اخراج می شود.  

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: اکنون با اجرای آیین نامه جدید، بمنظور پیشگیری از اخراج دانشجویان، عملکرد آنها در هر ترم پایش و تذکرات لازم داده می شود.

وی اضافه کرد: بطور مثال با پایش هر ترم به دانشجو متذکر می شوند که باید در ترم ۴ امتحان فلان درس را بدهی و در غیر اینصورت با امتیاز منفی مواجه خواهی شد. یا اینکه به دانشجو تذکر داده می شود با وجود اینکه امتحان جامع را داده، بلافاصله و بدون تعویق باید پیشنهاد رساله دکتری خود را ارائه دهد تا از اخراجش جلوگیری شود.

کریمیان با اشاره به اینکه عملکرد ۴ ساله دانشجویان دکتری در نمره امتحان نهایی تاثیرگذار است، گفت: بخشی از نمره امتحان نهایی مربوط به عملکرد مستمر دانشجویان بوده که در اختیار هیات داوران است.

معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر با بیان این مطلب که برای تمامی دانشجویان دوره دکتری ورودی ماقبل مهرماه سال ۱۳۹۷ پایش حین تحصیل پس از دفاع از پیشنهاد رساله اجرایی خواهد شد، افزود: همچنین برای دانشجویان دوره دکتری ورودی مهرماه سال ۱۳۹۷ و پس از آن پایشِ حین تحصیل در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 4679635

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =