انگلیس آماده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا می‌شود

منابع نزدیک به دفتر نخست وزیر انگلیس از آماده شدن این کشور برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، منابع نزدیک به دفتر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده‌اند که او تصمیمی برای سفر به دیگر کشورهای اروپایی ندارد و برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا آماده می‌شود.

در همین ارتباط نیز گفته شده، نخست وزیر انگلیس تا دو هفته قبل از موعد خروج از اتحادیه اروپا در آبان‌ماه، هیچ گونه گفتگویی با رهبران اروپایی نخواهد داشت.

همین منابع اعلام کرده‌اند این رویکرد بوریس جانسون و عدم سفر به دیگر کشورهای اروپایی در راستای آمادگی او برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا است.

همچنین گفته شده مذاکرات اخیر بوریس جانسون با رهبران کشورهای اروپایی از جمله «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا نتیجه‌ای برای اروپا در بر نداشته و نخست وزیر انگلیس بر خروج سخت و کامل از اتحادیه اروپا تاکید دارد.

قطع مذاکرات نخست وزیر جدید انگلیس با رهبران اروپایی در حالی است که پیش از این نیز معاون صدراعظم آلمان از بوریس جانسون خواستار بازگشت به میز مذاکره شده بود.

در حالی که جانسون توافق پیشین ترزا می با رهبران کشورهای اروپایی را غیرقابل قبول خوانده و خواستار مذاکره مجدد بر سر این توافق است، کشورهای اروپایی بر اجرای توافق پیشین که در آن درباره عدم ایجاد تاسیسات سخت مرزی میان دو ایرلند توافق شده بود، تاکید دارند.

جانسون پیش از این هشدار داده بود در صورت عدم پذیرش مذاکره مجدد از سوی اتحادیه اروپا در مورد برگزیت، به دنبال خروج بدون توافق از این اتحادیه خواهد بود و حال قطع مذاکرات لندن و اتحادیه اروپا حاکی از آن است که انگلیس خود را برای خروج بدون توافق از اروپا آماده می‌کند.

ایجاد مرز میان ایرلند شمالی و کشور ایرلند مهمترین موضوع مورد اختلاف لندن و بروکسل است و در حالی که نخست وزیر جدید انگلیس خواستار ایجاد تاسیسات مرزی میان ایرلند شمالی و کشور ایرلند است، اتحادیه اروپا و شهروندان ایرلند شمالی به عنوان بخشی از بریتانیا با ایجاد مرز از سوی لندن میان دو ایرلند مخالف هستند و همین موضوع به بن بست در روش اجرای برگزیت منجر شده است.

کد خبر 4679720

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =