شاخص های حوزه سلامت در زرندیه با میانگین استان مرکزی فاصله دارد

اراک- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: نسبت تخت بیمارستانی به جمعیت در شهرستان زرندیه یک دهم است و زرندیه در حوزه سلامت با میانگین استانی فاصله دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا فتح آبادی عصر دوشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در بحث فضای آموزشی دانشگاهی نسبت به دانشجو، شهرستان زرندیه دارای رتبه نهم استان است، از طرفی در استان این فضا ۶ متر مربع اما در زرندیه ۵ متر مربع می باشد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی  و  فرهنگی استاندار مرکزی بیان کرد:  شهرستان زرندیه در بحث نسبت جمعیت به تخت فعال در حوزه سلامت دارای رتبه دهم  است و باید گفت جایگاه این شهرستان در حوزه سلامت از میانگین استانی پایین تر است.

فتح آبادی گفت: در بحث پوشش بیمه ای رتبه این شهرستان یکم است و باید در بحث آموزش شهروندان و دوره های لازم در این قسمت کار جدی انجام شود.

وی با بیان اینکه  پوشش بیمه روستایی در کشور ۸۲ درصد است، اظهار کرد: پوشش بیمه روستایی در استان  ۸۵ درصد است.

فتح آبادی گفت: سرانه فضای آموزشی دانش آموزی در استان برای هر دانش آموز ۵ متر مربع است در حالی که در این شهرستان ۴ متر مربع است و دارای رتبه یازدهم می باشد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی  و  فرهنگی استاندار مرکزی گفت: وضعیت تشکل های مردمی حوزه مشارکت اجتماعی در شهرستان زرندیه مطلوب نیست به طوری که جایگاه شهرستان در استان یازدهم است. در استان هر سه هزار و ۷۰۰ نفر به یک سمن دسترسی دارند و در شهرستان زرندبه به ازای هر ۱۲ هزار نفر  یک سمن وجود دارد در این راستا نقش آفرینی خانه سازمان های مردم نهاد برای بهبود مشارکت اجتماعی و افزایش سمن ها در این شهرستان بسیار مهم است.

فتح آبادی بیان کرد: شهرستان زرندیه از لحاظ نرخ ازدواج در سال ۹۷ آخرین شهرستان و دارای رتبه دوازدهم بوده و در ارتباط با مساله طلاق جزو دو شهرستان اول است و باید این  موارد مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

کد خبر 4679836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =