۲۵۰ هزار نفر عضو نظام مهندسی کشاورزی هستند

کرمان - رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی شمار اعضای این سازمان را ۲۵۰ هزار نفر ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ رمضان‌نژاد صبح سه شنبه در دیدار با استاندار کرمان بیان داشت: در تعامل با بخش غیر دولتی در استان کرمان اقدامات خوبی انجام شده است.

رمضان‌نژاد افزود: سازمان ما یک سازمان دانشی در سطح کشور است که ۲۵۰ هزار نفر از مهندسان کشاورزی عضو این سازمان هستند که سازمان دهی می کنیم مسائل و مشکلاتی نیز وجود دارد اما هدف و رسالت ما در این سازمان کمک به دانش گستری در محیط کشاورزی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: سازمان نظام مهندسی کشور نقش بسیار مهمی در اجرای سیاست‌های کشاورزی کشور ایفا می‌کند لذا هدف این سازمان این است که بتوانیم با محصولات خارجی رقابت پذیری ایجاد و محصولات را با کیفیت و بازار پسند تولید کنیم.  

رمضان‌نژاد بیان کرد: در سطح استان کرمان ۱۵ هزار نفر از دانش آموخته‌های این رشته عضو سازمان هستند که سابقه خوبی دارند استان کرمان هم سوابق و ظرفیت‌های خوبی در بخش کشاورزی دارد اگر این ظرفیت را به خوبی مدیریت و ساماندهی کنیم باعث تحول اساسی در حوزه کشاورزی در استان می‌شود.  

وی با بیان این که مقام معظم رهبری فرمودند «دانش آشکار ترین ابزار عزت و اقتدار یک کشور است»،  اظهار داشت: در حوزه‌های توانمندی‌های علمی جوانان ما دانایی، عزت و اقتدار برای کشور می‌آورند.  

توجه ویژه به جوان گرایی در نظام مهندسی کشاورزی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی تصریح کرد: از ویژگی های دیگر سازمان جوان گرایی و استفاده از ظرفیت جوانان است که می توانند موتور محرکی برای برنامه‌های توسعه‌ای کشور باشند.  

رمضان‌نژاد با بیان این که در شاخص های مربوط به فضای کسب و کار رتبه مناسبی نداریم، یادآور شد: مقام معظم رهبری بر بهبود فضای کسب و کار تاکید دارند لذا این مطلب در اولویت برنامه‌های کمک به رونق تولید در حوزه کشاورزی است همچنین برای رونق تولید در بخش کشاورزی یک بخش متمرکز شده که فضای سرمایه گذاری را تسهیل کرده است.  

وی افزود: ما باید با معرفی فرصت ها به سرمایه گذاران علاقمند به بخش کشاورزی از ظرفیت آنان در حوزه کشاورزی استفاده کنیم لذا ما باید راه را برای ورود سرمایه گذار هموار کنیم.  

رمضان‌نژاد با اشاره به این که تحریم مشکلات زیادی برای کشور ما به وجود آورده است، گفت: در ایجاد گلخانه‌ها هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و اقداماتی که در این رابطه باید انجام گیرد بسیار آسان شده است و چراغ زردی در این حوزه نداریم.  

وی تصریح کرد: در داخل کشور در حوزه‌هایی که مربوط به بخش‌های عمران و ساخت و ساز است ما متوسط زمان بندی صدور مجوزها را از ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش داده‌ایم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: ما محدودیت‌هایی در حوزه کشاورزی در بحث آب داریم لذا متمرکز به بهره وری هستیم.  

وی افزود: استان کرمان در محصول خرما و پسته در کشور پیشگام و موفق است لذا اگر با برنامه دقیق بهره‌وری در استان اقدام کنیم کشاورزان بیشتر نفع خواهند برد.  

رمضان‌نژاد یادآور شد: راهبرد تولید در نظام کشاورزی بهره وری است لذا ما متوسط عملکردهایمان را نزدیک به رکورد تبدیل کنیم همچنین یکی از برنامه های ما مهارت آموزی است برای این بخش از اعضایی که بیایند کار کنند و مهارت را یاد بگیرند که اثرش در افزایش تولید مشاهده خواهد شد.

کد خبر 4680156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =