دیده بان شفافیت در قزوین دنبال اصلاح امور با رعایت عدالت است

قزوین- مدیر دفتر دیده بان شفافیت و عدالت در استان قزوین گفت: رویکرد اصلی ما اصلاح امور، جلوگیری از تخلف، افشاگری و اعتماد سازی با اسناد متقن و رعایت عدالت، انصاف و جوانمردی است.

به گزارش خبرنگار مهر، با تشکیل اولین نشست خبری دفتر دیده بان شفافیت و عدالت در استان قزوین فعالیت رسمی خود را  در استان قزوین آغاز کرد.

سید جعفر شهاب زاده در این نشست اظهارداشت: در سال گذشته مجوز تشکیل این دفتر در قزوین صادر شد و فعالیت خود را آغاز کرده ایم وامیدواریم با کمک مردم و رسانه ها بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

وی افزود: دفاتر سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در حال حاضر در ۲۳  استان تشکیل شده و از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و با راه اندازی سایت دیده بان شفافیت کارهای خوبی صورت گرفته و تاکنون ۵  پرونده مهم در حال پیگیری است.

                                                                                                           
شهاب زاده گفت: پرونده مسئولان سابق بانک مرکزی، سهامداران شرکت کاسپین، آلومینیوم المهدی، پرونده عباس آخوندی  وزیر سابق مسکن در دست بررسی است.

مدیر دفتر دیده بان شفافیت و عدالت استان قزوین بیان کرد: دنبال پیگیری برخی مسائل مهم استان هستیم و باید گام های محکمی  برداریم و آبروی افراد را هم حفظ کنیم.

شهاب زاده افزود: آنچه موجب تضییع حقوق مردم شود را پیگیر هستیم تا بتوانیم اگر کسی از مسیر منحرف شد را به راه درست هدایت کنیم و از تخلف جلوگیری شود.

وی اظهارداشت: اکثیرت مدیران ما در سه دستگاه سالم و صالح هستند اما گاهی با یک تخلف مجموعه دستگاه زیر سوال می رود که رویکرد ما این است با حفظ شخصیت افراد از هر گونه تخلف احتمالی یا رخ داده پیشگیری کنیم و مدیران هم پاسخگو شوند.

نگذاریم تخلف موجب وهن نظام شود

شهاب زاده بیان کرد: متاسفانه اتفاقات زیادی در جامعه رخ داده هرچند گاهی از سوی کسانی که تحلیل درستی ندارند بزرگنمایی هم می شود و میخواهند همه را زیر سوال ببرند اما در اطلاع رسانی باید شفاف و عدالت خواه باشیم.

مدیر دفتر دیده بان شفافیت و عدالت استان قزوین اظهارداشت: فعالیت این نهاد هرگز موازی کاری نخواهد کرد و با جلساتی که  با دستگاه قضایی، اداره بازرسی واطلاعات و سایر نهادها داشته ایم امیدواریم کمک سایر نهادها باشیم به همین دلیل دنبال اسناد مستدل و دقیق و قابل اعتنا هستیم تا آبروی افراد حفظ شود و کسی را بدون دلیل زیر سوال نبریم.

وی اظهارداشت: با همه چالش هایی که داریم باید منصفانه و عادلانه رفتار کنیم و نگذاریم کارهای غلط تداوم یافته و رایج شود و بهتر است به سمت مسیر درست برویم و هر چقدر بتوانیم با ایجاد ارتباط منطقی و پاسخگو کردن مسئولان از خطای احتمالی بکاهیم و  جلوگیری کنیم.

همراه دستگاه قضایی هستیم

شهاب زاده افزود: به اذعان دادستان محترم امیدواریم بتوانیم یاور دستگاه قضایی در پیشگیری از تخلف و افشای خطاهای صورت گرفته نگذاریم خروج از مسیر عدالت و قانون یک کار رایج شود و زشتی کار خطا ریخته شود.

وی اظهارداشت: افشاگری تا زمانی که دلایا محکمه پسند نداشته باشد صورت نخواهد گرفت و نگاه ما اطلاه امور و جلوگیری از بدبینی مردم نسبت به نظام است.

پرونده زمین های هفت سنگان و نیاوران در دست بررسی است

شهاب زاده از پیگیری دو پرونده مهم زمین خواری در استان خبر داد و گفت: پرونده زمین های هفت سنگان و نیاوران در دست بررسی  است و یک سری تخلف در این زمینه صورت گرفته که باید به سرانجام برسد.

وی اظهارداشت: همچنین موضوع واگذاری برخی شرکت های خصولتی را در اولویت قرار خواهیم داد و بدون نگاه سیاسی دنبال اصلاح امور هستیم.

رسانه ها بازوی دیده بان شفافیت هستند

شهاب زاده با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی درست و آگاهی بخشی جامعه اضافه کرد: ما فارغ از هر گونه شائبه سیاسی وارد کار شده ایم اما در این کار مهم به کمک رسانه ها نیازمندیم و از شما انتظار داریم اگر اطلاعات دقیق و مستندی از تخلف در دستگاههای دولتی وئ یا غیر دولتی دارید که حق مردم ضایع شده آن را اطلاع رسانی کنید و ما پیگیر آن خواهیم بود.

وی بیان کرد: همه ما یک نگاه و خط سیاسی داریم ولی در کار نباید آن را دخالت دهیم و رویکرد ما رعایت عدالت، انصاف و مردانگی در کار است و به عنوان یک تشکل مردم نهاد وارد اصلاح مسیر شده ایم و با کمک رسانه ها امیدواریم به نتیجه برسیم.

به اصلاح مسیر امیدواریم

شهاب زاده اضافه کرد: باید بپذیریم در جامعه ای هستیم که مشکلات عدیده ای دارد که باید برای اصلاح امور و حل مشکلات وارد کار شد و پشت کردن به چالش ها، سیاه نمایی، بی تفاوتی و ناامیدی و نارضایتی نمی تواند چاره کار باشد.

مدیر دیده بان شفافیت و عدالت در استان قزوین گفت: پیوند سازمان دیده بان شفافیت و عدالت با رسانه ها و تشکل های مردم نهاد می تواند موفقیت ما را در رسیدن به هدف دوچندان کند.

 شهاب زاده از خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان خواست اطلاعات دقیق و مستند خود در خصوص تخلف های عمومی که بیت المال و حقوق مردم را زیر سوال می برد را در اختیار این دفتر قرار دهند.  
 

کد خبر 4680274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =