سد تنگ سرخ تحول عظیمی در بویراحمد و دنا ایجاد می کند

یاسوج- مدیر کل دفتر فنی مهندسی حوزه آبریز خلیج فارس و دریای عمان شرکت منابع آب کشور گفت: سد تنگ سرخ تحول عظیمی در بویراحمد و دنا ایجاد می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هاشمی شامگاه دوشنبه در بازدید از سد تنگ سرخ یاسوج، افزود: سد تنگ سرخ خدمتی بزرگ از نظام اسلامی به مردم شهرستان های بویراحمد و دنا است و با بهره برداری از آن شاهد تحول همه جانبه در سطح این دو شهرستان خواهیم بود.

هاشمی با ارزشمند توصیف کردن اقدامات انجام گرفته در ساخت این سد، خاطرشان کرد: آن چیزی که این پروژه ها را متمایز می سازد،  حضور تیم قوی و مسلط قرارگاه خاتم در تمام عرصه ها از جمله ساخت سد است که تمام جبهه ها را فعال کرده و باید از این توان و ظرفیت به خوبی استفاده شود.

هاشمی گفت: با توجه به ارزیابی انجام گرفته، تاکنون اقدامات بسیار مفیدی در خصوص تملک اراضی در منطقه تنگ سرخ انجام شده که در مباحث مهندسی ارزشی یا بازنگری در کارگاهها رویکرد جدیدی اتفاق افتاد که یقیناً مردم شریف منطقه متوجه و حمایت کننده آن خواهند بود.

هاشمی اظهار داشت: انگیزه های فراوانی توسط شرکت آب منطقه ای برای تکمیل پروژه ملی سد تنگ سرخ وجود دارد که مردم می بایست در این راه، همگام با شرکت قدم بردارد تا مباحث مربوط به تملک اراضی در کمترین زمان ممکن حل شود و در آینده ای نزدیک شاهد برکات احداث این پروژه باشیم.

مدیرکل دفتر فنی مهندسی حوزه آبریز خلیج فارس منابع آب کشور گفت: حضور ادوات سنگین سد سازی قرارگاه در این منطقه را نشان از فعال بودن این طرح  است. علیرغم محدودیت های مالی، اتفاقات ارزشمندی در ساخت فرازبند، تونل انحرافی و ... انجام شده که پیشرفت خوبی در این مقطع احساس می شود که مورد رضایت است.

وی افزود: حضور استاندار به عنوان مقام ارشد اجرایی استان و نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و در نهایت همسو کردن مردم با فوائد و ارزش این طرح ملی که بیشتر اهداف آن شرب است، می تواند زمینه گردشگری در این موقعیت جغرافیایی را افزایش دهد و پیشنهاد می شود همزمان با اقدامات کارفرما از مساعدت مقامات سیاسی و عوامل استانی بیشترین بهره را در جذب سرمایه گذار بومی و غیر بومی استفاده شود.

کد خبر 4680401

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =