مناسب‌سازی ۹۰ هزار مترمربع از پیاده‌روهای فضاهای شهری لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل بهزیستی لرستان از مناسب‌سازی ۹۰ هزار مترمربع از پیاده‌روهای فضاهای شهری این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه زهرا توکلی امروز سه شنبه درخصوص مناسب‌سازی معابر اظهار کرد: امیدوارم تلاش ما و پیگیری خبرنگاران سبب شود که شاهد شهری بدون مانع باشیم.

وی ادامه داد: در کشورهای توسعه‌یافته دسترسی فیزیکی منسوخ شده و دسترسی به اطلاعات مطرح بوده و بهزیستی دبیر شورای مناسب‌سازی استان است.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه پیگیری‌های انجام شده در بحث مناسب‌سازی سبب شد که در این راستا جزو استان‌های برتر و اول و دوم در سطح کشور باشیم، افزود: همین پیگیری‌ها باعث شد ۹۰ هزار مترمربع مناسب‌سازی پیاده‌روها را در فضاهای شهری داشته باشیم.

توکلی با بیان اینکه نه می‌توانیم بگوییم همه کارها را انجام دادیم و نه می‌توانیم بگوییم هیچ کاری انجام نشده است، گفت: سال گذشته حداقل ساختمان ستادی ۶ دستگاه اجرایی استان، بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد مناسب‌سازی شدند.

وی اضافه کرد: مناسب‌سازی چک‌ لیستی دارد که خیلی از آیتم‌ها را درنظر می‌گیرد و تیمی ارزیابی می شود، در شهرهای ازنا و الیگودرز کارهای خوبی در بحث رفع موانع پیاده‌روها انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: سال قبل به کمک دادستان حکم تخریب برای برخی از اماکن عمومی که به حریم معابر عمومی تعرض کرده بودند صادر شد.

توکلی بیان کرد: همیشه در بحث مناسب‌سازی مطرح کردیم که معلولیت یک تهدید بالقوه است، تصادف، سقوط از ارتفاع و حوادث کار همیشه وجود دارد وسالمندان، کودکان و بانوان در مقاطعی کم‌توان می‌شوند، امر مناسب‌سازی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و نظارت مستقیم مهندسین ناظر این حساسیت را ایجاد می کند تا ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود.

وی گفت: در بحث مناسب‌سازی اتفاقات خوبی افتاده اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله داریم. شهرداری‌ها همکاری خوبی در امر مناسب‌سازی داشته اند.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: ساخت برخی از ساختمان‌ها مربوط به قبل از پیگیری‌های ما در خصوص مناسب‌سازی است و عملاً امکان بازسازی آنها وجود ندارد اما در ساختهای جدید باید ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود.

توکلی بیان کرد: براساس موافقت سازمان برنامه و بودجه بخشی از اعتبارات دستگاه‌ها به امر مناسب‌سازی اختصاص خواهد یافت.

کد خبر 4680513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =