درآمدم کمتر از یک میلیون تومان است/ کسی ما را نمی‌شناسد

گرگان – بازیکن گلستانی تیم ملی هاکی ایران که عنوان آقای گلی جام ملت‌های آسیا را کسب کرد می‌گوید درآمدش از هاکی کمتر از ماهی یک میلیون تومان است و کسی بازیکنان تیم ملی هاکی را نمی‌شناسد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – محمد صالحی: تیم ملی هاکی سالنی ایران برای هشتمین دوره پیاپی با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد تا بار دیگر قدرت خود را به رخ حریفانش در قاره کهن بکشد.

یکی از عوامل اصلی قهرمانی مقتدرانه تیم ملی هاکی سالنی ایران در جام ملت‌های آسیا کسی نبود جز «نوید طاهری راد»، بازیکن ۲۶ ساله و گلستانی که پنجمین قهرمانی‌اش با تیم ملی را جشن گرفت و با ۲۲ گل عنوان آقای گلی این رقابت‌ها را کسب کرد.

طاهری راد در دیدارهای نیمه نهایی و فینال هم عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد تا عملکرد درخشانی از خود در این رقابت‌ها بر جای بگذارد.

وی در گفتگویی مفصل با خبرگزاری مهر در خصوص قهرمانی و آقای گلی در جام ملت‌های آسیا، درآمد ناچیز ملی پوشان، لژیونر شدن، کم توجهی رسانه‌ها به هاکی و ... سخن گفت که در ادامه می‌خوانید:

* دلیل قهرمانی مقتدرانه در آسیا قوی شدن ایران است یا ضعیف شدن رقبا؟

اتفاقا تیم‌های آسیایی نسبت به دوره‌های گذشته پیشرفت کرده‌اند اما عملکرد فوق العاده ما در دو جام جهانی اخیر ترسی در وجود دیگر تیم‌های آسیایی انداخته و کار را برای آنها سخت کرده است.

* برتری ۱۰ بر صفر در فینال مقابل قزاقستان نشان دهنده اختلاف سطح ایران با هاکی آسیا بود.

قبل از فینال تمام عزم خود را جزم کرده بودیم که با اختلاف زیاد پیروز شویم و نشان دهیم که اختلاف زیادی با دیگر تیم‌های آسیا داریم. اکنون هاکی سالنی ایران به عنوان یکی از قدرت‌های برتر دنیا شناخته می‌شود و رنکینگ چهارم دنیا را در اختیار داریم در حالی که هیچ تیم دیگری از آسیا بین ۱۰ تیم برتر قرار ندارد.

* این بهترین تورنمنتی بود که از لحاظ انفرادی پشت سر گذاشتی و برای نخستین بار آقای گل آسیا شدی.

در جام جهانی ۲۰۱۸ که مقام سوم را کسب کردیم دوره جدیدی برای من آغاز شد زیرا عملکرد خوبی در آن رقابت‌ها مقابل قدرت‌های برتر جهان داشتم و سال گذشته هم آقای گل لیگ برتر شدم. امید زیادی داشتم تا بهترین عملکردم را در جام ملت‌های آسیا به نمایش بگذارم و تجربیات جام جهانی را در این رقابت‌ها به کار گرفتم و موفق به کسب عنوان آقای گلی شدم که البته حاصل تلاش تمامی بازیکنان تیم ملی بود.

* در دیدارهای نیمه نهایی و فینال بهترین بازیکن زمین شدی اما در پایان عنوان بهترین بازیکن مسابقات را کسب نکردی، دلیلش چه بود؟

من هم فکر می‌کردم به عنوان بهترین بازیکن مسابقات انتخاب شوم اما تا کنون این اتفاق رخ نداده که آقای گل و بهترین بازیکن مسابقات یک نفر باشد. خدا را شکر می‌کنم که بهترین بازیکن مسابقات هم از ایران انتخاب شد و مهم این بود که نام ایران سربلند باشد.

* هشت قهرمانی پیاپی در آسیا تکراری نشده است؟

برای من همواره قهرمانی و رفتن روی سکو با پرچم ایران لذت بخش است و تکراری نمی‌شود. هر بار که به جام ملت‌های آسیا اعزام می‌شویم با انگیزه دو چندان به مسابقات می‌رویم و به دنبال قهرمانی هستیم.

* هاکی ایران پس از مدت‌ها با سرمربی جدید در یک تورنمنت حاضر شد، کار کردن با ابوالفضل یوسفی چگونه است؟

آقای یوسفی یکی از بزرگ‌ترین مربیان حال حاضر آسیا هستند که چند دوره به همراه تیم شهرداری اراک قهرمان لیگ برتر شدند و در جام‌های جهانی گذشته هم کمک مربی تیم ملی بودند. به عقیده من انتخاب خوبی برای نیمکت تیم ملی بود زیرا ایشان جدا از سرمربی مانند یک دوست کنار بازیکنان هستند. البته باید از زحمات آقای بابک عباسی مربی تیم ملی هم قدردانی کنم که در این مدت به بازیکنان کمک زیادی کردند.

* آیا به اندازه کافی به موفقیت‌های تیم ملی هاکی ایران در رسانه‌های کشور توجه شده است؟

واقعا از رسانه‌ها گله داریم زیرا هیچ وقت آن طور که باید به هاکی توجه نمی‌کنند. مسابقات ما هیچ وقت از تلویزیون به صورت زنده پخش نشده و خانواده‌ها و دوستان ما باید با موبایل و در سایت‌ها و فضای مجازی بازی‌ها را دنبال کنند که خیلی ناراحت کننده است. امیدواریم پس از کسب موفقیت در دو جام جهانی اخیر و هشت قهرمانی متوالی در آسیا در رسانه‌ها هم جایی داشته باشیم. هاکی سومین ورزش پرطرفدار دنیاست اما در ایران جزو ۲۰ رشته اول هم نیست.

* درآمد یک بازیکن تیم ملی از هاکی چقدر است؟

بالاترین رقم قرارداد در لیگ برتر هاکی ایران سالانه ۱۰ میلیون تومان است که میانگین ماهانه آن کمتر از یک میلیون تومان می‌شود. این درآمد برای یک ملی پوش هاکی فقط موجب از بین بردن انگیزه‌ها می‌شود و امیدواریم حداقل جزو صندوق حمایت از قهرمانان باشیم تا شامل حقوق ثابت و بیمه شویم.

* آیا با این درآمد هاکی را ادامه می‌دهی؟

انگیزه و عشق و علاقه به هاکی موجب شده تا این ورزش را ادامه بدهم اما مطمئن نیستم که سال‌های آینده هم این انگیزه را داشته باشم زیرا با بالا رفتن سن باید بیشتر به فکر درآمد خود باشم و اگر درآمدی نباشد هاکی را کنار می‌گذارم.

* فکر می‌کنی مشکل از کجاست؟

وقتی رسانه‌ها به هاکی توجهی نمی‌کنند کسی هم این رشته و بازیکنان تیم ملی را نمی‌شناسد، اما اگر مسابقات هاکی پخش شود و پوشش خبری داشته باشد موجب شناخته شدن آن و جذب اسپانسر خواهد شد که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

* پس از درخشش در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا پیشنهاد خارجی نداشتی؟

در جام جهانی پیشنهاداتی از آلمان داشتم که غیر رسمی بودند و به دستم نرسید. به عقیده من نیاز است تا فدراسیون هاکی مدیر برنامه‌ای را برای دریافت پیشنهادات خارجی در نظر بگیرد تا ما هم بتوانیم در برترین لیگ‌های دنیا بازی کنیم زیرا در جام جهانی ثابت کردیم هم سطح بهترین بازیکنان جهان هستیم.

* اما برخی بازیکنان ایرانی سال گذشته در لیگ ترکیه بازی کردند.

من هم از لیگ ترکیه پیشنهاد دارم و در حال بررسی هستم و امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرم و انتخاب خوبی داشته باشم.

* وضعیت هاکی ایران با رئیس جدید فدراسیون چطور بوده است؟

قضاوت در مورد رئیس جدید فدراسیون هنوز زود است اما دکتر قدیمی در همین مدت کوتاه تغییرات خوبی در وضعیت هاکی ایجاد کردند و امیدواریم هاکی ایران به جایگاه بالاتری برسد.

* بزرگ‌ترین هدفت در هاکی سالنی چیست؟

قهرمانی در جام جهانی بزرگ‌ترین هدفم در هاکی سالنی است. در جام جهانی ۲۰۱۸ هم رویای قهرمانی داشتیم که در نهایت سوم شدیم و اگر در جام جهانی ۲۰۲۲ عضوی از تیم ملی باشم تمام تلاش خود را برای قهرمانی انجام خواهیم داد.

* چرا هاکی چمنی ایران غیر فعال است؟

فدراسیون هاکی برنامه دارد تا در بخش چمن هم فعال شویم و قرار است شهریور ماه در قزاقستات اردوی تدارکاتی مشترک داشته باشیم و امیدواریم روزی برسد که در هاکی چمنی هم مانند هاکی سالنی به قدرت برتر آسیا و یکی از قدرت‌های برتر جهان تبدیل شویم.

* آیا از حمایت‌های هیئت هاکی استان گلستان راضی بوده‌ای؟

هیئت هاکی گلستان در کشور نمونه و سرآمد است و خوشبختانه سال گذشته تیم هاکی استان به لیگ برتر صعود کرد و باید از آقای طبرسا رئیس و آقای رضایی دبیر هیئت کمال تشکر را داشته باشم که از هر نظر حامی هاکی گلستان و ملی پوشانش هستند.

* صحبت پایانی؟

جا دارد از رسانه‌های گلستان تشکر کنم که همواره حامی هاکی هستند و امیدوارم در رسانه‌های کشور هم شاهد این حمایت‌ها باشیم.

کد خبر 4680789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =