ساختار سنتی اردستان موجب بروز مشکلاتی در حوزه بانوان شده است

اردستان- فرماندار اردستان گفت: ساختار سنتی و مردسالارانه اردستان منجر به ایجاد یک سری مشکلات در حوزه فرهنگی اردستان شده و مانعی برای حضور بانوان در فعالیت های مختلف اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا تاملی عصر سه شنبه در پنجمین جلسه کارگروه امور بانوان فرمانداری اردستان اظهار داشت: یکی از مهم ترین مواردی که مانع از حضور بانوان در عرصه های مختلف می شود مبحث عدم احساس امنیت فرهنگی بابت حضور در جامعه است.

وی افزود: ساختار سنتی و مردسالارانه اردستان منجر به ایجاد یک سری مشکلات در حوزه فرهنگی شهرستان شده  که حضور بانوان را در فعالیت های مختلف و به لحاظ امنیت فرهنگی دچار مشکل کرده است.

ناامنی فرهنگی مانع حضور بانوان فعال در عرصه های مهم شده است

فرماندار اردستان گفت: این ناامنی فرهنگی را متاسفانه هم در سطح مکان های عمومی و هم در سطح جامعه و هم در سطح ادارات شاهد هستیم، حتی گاه این مقوله منفی به سطح خانواده ها کشیده شده به طوری که مانع از حضور بانوان فعال و تحصیل کرده شهرستان در عرصه های مهم و تاثیرگذار شده است.

وی با بیان اینکه گاهی شاهد هستیم خود زنان ظلم مضاعف به تشدید این ناامنی فرهنگی را موجب شده اند، تاکید کرد: این اشخاص به جای دفاع از هم جنسان خود بعضا با فضای موجود همراهی کرده و درصدد تشدید این شرایط علیه بانوان برآمده اند به نوعی که این تشدید نا امنی  از ادارات گرفته تا محافل دوستی و خانوادگی ادامه پیدا می کند.

مقوله پیچیده ای  به نام زنان علیه زنان

تاملی بیان داشت: به نظر می رسد ما در حوزه بانوان با مقوله پیچیده «زنان علیه زنان» هم مواجه ایم که باید به لحاظ فرهنگی به آن پرداخت و ریشه های وجودی آن را پیدا کرد و در برابر رشد و نمو آن ایستادگی و مبارزه کنیم.

وی افزود: بانوان خودشان باید در برابر این موضوع مقاومت کنند و به برخی مسائل که علیه جامعه زنان و حضور اجتماعی هم جنسانشان است دامن نزنند و اگر یک موضوعی منفی را در مورد هم جنس خود می شنوند به سمت تقویت آن حرکت نکنند.

کد خبر 4680894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =