حداکثر بهره از ظرفیت گردشگری  مذهبی در ماه محرم را داشته باشیم

زنجان-فرماندار زنجان گفت: دسته عزاداری هشتم و یازدهم محرم در استان زنجان، به عنوان الگو مطرح است و باید حداکثر بهره از ظرفیت گردشگری مذهبی را هم داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عسگری  صبح چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی برنامه‌های ماه محرم در محل استانداری زنجان، گفت: خوشبختانه با توجه به مجموعه اقداماتی که در حوزه هیئت‌های مذهبی و حسینیه اعظم  و زینبیه اعظم داشتیم  برنامه‌های ویژه محرم و صفر  به عنوان الگو در کشور معرفی شده است.

وی بابیان اینکه  برگزاری دسته‌های عزاداری در استان زنجان از روش سنتی بیرون آمده است، اظهار کرد: خوشبختانه به خاطر الگو گیری و برنامه‌های عزاداری خوب و با محتوا که در استان برگزار می‌شود در ماه محرم مسافران زیادی از برنامه‌های عزاداری استان استفاده می‌کنند. 

فرماندار زنجان بابیان اینکه انتظارات از شهر زنجان درزمینهٔ برگزاری برنامه‌های ویژه ایام محرم و صفر زیاد است، افزود: در همین راستا ستاد ویژه ماه محرم در شهرستان تشکیل خواهد شد و دستگاه‌های اجرایی باید برنامه خوب و منسجم را در این ستاد ارائه بدهند. 

وی افزود:  اقداماتی که د ر برگزاری مراسم ماه محرم در سال‌های گذشته انجام‌شده  کافی نیست و باید شرایط را بهتر از قبل کنیم. 

فرماندار زنجان بابیان اینکه شرایط لازم برای پارک خودرو در پارکینگ  توسط شهرداری و سازمان اتوبوس‌رانی موردتوجه قرار گیرد، گفت: پارکینگ خودرو طوری باشد که در مسیرهای منتهی به دسته عزاداری ترافیک ایجاد نشود و امکان جابه‌جایی مسافران از خارج از شهر به داخل شهر فراهم شود. 

ظرفیت مردمی در بحث اسکان تقویت شود 

عسگری به وضعیت اسکان مسافرین در روزهای منتهی به هشتم و یازدهم محرم اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت اسکان تمام دستگاه‌های اجرایی استفاده شود. سال گذشته تعدادی از شهروندان زنجانی زائرین را در منازل خود اسکان دادند. 

فرماندار زنجان بابیان اینکه هدایت و ساماندهی دسته‌های عزاداری‌ها بسیار مهم است، گفت: باید از همه ظرفیت  و توان استان برای هر چه‌بهتر برگزار شدن مراسم استفاده شود. 

عسگری با بیان اینکه ماه محرم با فصل گرما مقارن است و باید واحدهای عرضه مجاز  غذا هم در آماده باش باشند، گفت: در ستاد شهرستانی به این امر مهم هم توجه ویژه خواهد شد، دانشگاه علوم پزشکی رصد کامل نسبت به‌ وضعیت بهداشتی  اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌های استان داشته باشد. 

فرماندار زنجان افزود: در ماه محرم و صفر باید زنجان رنگ و بوی حسینی داشته باشد.

عسگری بابیان اینکه رویداد بزرگ دسته‌های عزاداری زنجان الگو شده  است، گفت: دسته‌های بزرگ و باشکوه عزاداری حسینیه و زینبیه به‌عنوان الگو در ایران و جهان اسلام مطرح‌ شده است.

وی بابیان اینکه حفظ و تقویت این رویکردها نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، افزود:  باید حداکثر بهره از ظرفیت گردشگری مذهبی را داشته باشیم و آداب و فرهنگ و مراسم عزاداری در زنجان را به خوبی عرضه کنیم.

کد خبر 4681154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =