دریافت مقالات نخستین کنگره بیماری‌ها و حفاظت از حیات وحش آغاز شد

عضو هسته مرکزی کمیته علمی نخستین کنگره بیماری‌ها و حفاظت از حیات وحش از آغاز دریافت مقالات توسط این کنگره خبر داد و افزود که این فرایند تا نیمه شهریور ادامه خواهد داشت.

عضو هسته مرکزی کمیته علمی نخستین کنگره بیماری‌ها و حفاظت از حیات وحش در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز دریافت مقالات توسط این کنگره خبر داد.

ایمان معماریان گفت: این کنگره، اولین کنگره بیماری‌ها و حفاظت از حیات وحش است که قرار است در ایران برگزار شود و  از این نظر که می‌تواند آموزش محور باشد دارای جایگاه است.

وی درباره اهمیت و کارکرد این کنگره افزود: در مرحله اول به افراد مختلف در زمینه های متفاوتی از جمله آشنایی با حیات وحش، آشنایی با بیماری های حیات وحش، حفاظت و مدیریت حیات وحش، شناخت گونه های مهاجم که محورهای مختلف این کنگره هستند، آموزش داده می شودو از سوی دیگر کارهای علمی که هر فردی در ایران در این زمینه انجام دهد در این کنگره ارائه می شود.

معماریان اعلام کرد: در حال حاضر افراد می توانند تا شهریور ماه در سایت کنگره به ارائه خلاصه مقالات خود بپردازند که این مسئله مخصوصا برای دانشجویان و افرادی که علاقمند به حوزه دامپزشکی حیات وحش و افرادی که دوست دارند اطلاعاتی را کشف کنند، بسیار مفید است. وی تاکید کرد: تلاش می کنیم مهمانان خارجی و کارگاه های متعدد در زمینه های مختلف داشته باشیم که بستر خوبی برای آموزش دامپزشکی حیات وحش است.

وی در پایان آخرین فرصت برای ارسال مقاله را تا اواسط شهریور دانست و افزود که امکان تمدید این فرصت نیز وجود دارد.

اولین کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش با تاکید بر چالش‌ها، نیازها و راهکارهای حفاظت و نظام مراقبت در این حوزه و نیز نقش آن در سلامت واحد، در آذر ماه سال جاری توسط پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، صندوق ملی محیط زیست و سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سازمان‌ها، مراکز علمی- پژوهشی و سازمان‌های مردم نهاد مرتبط، برگزار خواهد شد.

محورهای اصلی اولین کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش بدین شرح اعلام شده است:

     - بیماری های حیات وحش (رخداد، پایش، مراقبت)،
     - سلامت واحد و حیات وحش با رویکرد بیماری‌های مشترک،
     -  نقش و مدیریت بهداشتی مراکز نگهداری حیات وحش،
     -  امداد و نجات و مدیریت بحران در حیات وحش،
     - نقش تغییرات اقلیمی بر بقای گونه‌ها و زیستگاه‌ها،
     -  عوامل تهدید و اثرات متقابل انسان و حیات وحش،
     - گونه‌های مهاجم و رها شده و اثرات آن‌ها بر محیط زیست،
     -  روش‌های نوین حفاظت از حیات وحش.

جلب مشارکت صاحبنظران و آشنایی با شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در حوزه حفاظت و بیماری‌های حیات وحش، حفاظت از گونه‌های حیات وحش و بهره‌گیری از دانش و فناوری نو در این عرصه و همچنین ارائه راهکارهای نظام مراقبت در کنترل و مدیریت بیماری‌های حیات وحش را جزو اولویت‌های اولین کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش به شمار می‌آید.

کد خبر 4681227

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =