کاهش اطاله دادرسی با  تعیین اوقات رسیدگی کمتر از یکماه

کیش-رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم ضابطه مند شدن واگذاری ها تأکید کردو گفت: از طریق اعمال نظارت های مستمر و هدفمند برواگذاری ها به بخش خصوصی از ایجاد سوداگری دراین حوزه جلوگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی در جمع مسئولان و کارکنان  دادگستری جزیره کیش اظهارداشت: بازرسی و کنترل هدفمند و مستمر جریان امور و خدمت رسانی به مردم، شناسایی نقاط قوت و ضعف، تلاش برای تبدیل توانایی‌های بالقوه به بالفعل، ایجاد هماهنگی میان برنامه‌های شهرستانی با سیاست های استانی و ملی، نظارت دقیق بر تعداد ورودی و مانده شعب و پیگیری مستمر اقدامات قضایی برای ارتقاء شاخص پاسخگویی، مهمترین برنامه ها و سیاست های راهبردی دستگاه قضایی استان هرمزگان است.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان ضمن ابراز خرسندی از تلاش مسئولین و کارکنان  دادگستری و دادسرای جزیره کیش، دستورات و راه کارهای لازم را به منظور ارتقاء کمی و کیفی عملکرد این حوزه ارائه کرد.

وی همچنین اصلی ترین هدف از اجرای طرح تعالی سازمانی در قوه قضاییه را تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و از گشاده رویی، پاسخگویی، پیگیری مطالبه های مراجعان، سعه صدر و صبور بودن در مواجه با شهروندان به عنوان عوامل مؤثر در جهت جلب رضایتمندی مردم نام برد. 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه، بر لزوم توجه مستمر به تسریع در روند رسیدگی های قضایی  و اجرای احکام و پرهیز از اطاله دادرسی تأکید کرد.

این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ضابطه مند شدن واگذاری ها تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: از طریق  تشدید نظارت های مستمر و هدفمند بر واگذاری ها به بخش خصوصی از ایجاد سوداگری در این حوزه جلوگیری خواهیم کرد.

وی تشریح دستاوردهای قوه قضائیه برای مردم را موجب ایجاد فضای امید در سطح جامعه عنوان کرد و بر ضرورت اطلاع رسانی هنرمندانه و به موقع اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی تأکید کرد.

علی صالحی با اعلام این مطلب که یکی از مؤلفه ها و شاخص های طرح تحول قضایی ، کاهش اطاله دادرسی و تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی می باشد از بروز رسانی اوقات دادرسی از طریق تعیین وقت رسیدگی کمتر از یک ماه در تمامی پرونده‌های قضایی استان خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین مدیریت منابع انسانی و مالی ، توجه ویژه به استفاده از ابلاغ الکترونیک قضایی و ثبت عملکردها در سامانه های مربوطه را مورد تأکید قرار داد.

مدیریت پرونده های مهم ، مبارزه قاطع با فساد در تمامی دستگاه ها ، ارتقای شاخص سلامت و حفاظت از حقوق بیت المال دیگر محورهای سخنان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان را به خود اختصاص می داد.

کد خبر 4681246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =