۳۶ میلیارد تومان در حساب دهیاری های کردستان انباشته شده است

سنندج - سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان گفت: در حال حاضر ۳۶ میلیارد تومان در حساب هزار و ۲۱۱ دهیاری کردستان انباشته شده و بدون استفاده مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم شریف پور ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اسلامی شهرستان سنندج که با محوریت حل مشکلات بخش کلاترزان در شهر شویشه برگزار شد، اظهار داشت: محرومیت و بی امکاناتی در روستاهای کردستان مشهود است و هر چه بیشتر کار می کنیم حجم محرومیت ها بیشتر خود را نشان داده و جا برای کار وجود دارد.

وی افزود: امروز دولت با توجه به شرایط اقتصادی که بر کشور حاکم است نمی تواند تمام فعالیت های توسعه ای و خدمات رسانی را به ویژه در مناطق روستایی و محروم به تنهایی انجام دهد و نیاز است که مردم نیز کمک کنند.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان ادامه داد: تا سال ۹۲ تنها ۹۳۰ دهیاری در روستاهای کردستان فعال شده بود اما امروز هزار و ۲۱۱ دهیاری وجود دارد که ۹۳ درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش خدمات مختلف قرار داده است.

شریف پور یادآور شد: از سال ۹۲ تا کنون اعتبار تخصیص یافته با دهیاری های استان به شش برابر افزایش یافته است که می توانست توسعه و آبادانی روستاها را به دنبال داشته باشد اما ما توجه به اینکه مدیریت اعتبارت صورت نگرفته این کار نیز محقق نشده است.

وی بیان کرد: توسعه و آبادانی روستاها تنها با پروژه های عمرانی اتفاق نمی افتد بلکه باید نگرش، نگاه و دیدگاه مدیریتی در این مناطق تغییر پیدا کند تا بتوان توسعه را نیز رقم زد.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان در ادامه گفت: امروز باید به سمت توسعه نرم افزاری حرکت کنیم و اگر تنها منتظر باشیم تا از سوی دولت اعتباری در اختیار دهیاری ها قرار گیرد و آن را هزینه کنیم هیچ توسعه ای اتفاق نمی افتد.

شریف پور با بیان اینکه تا مدیریت اعتبارات را به دهیاران آموزش ندهیم نمی توانیم تغییری در هزینه کرد اعتبارات داشته باشیم، اظهار داشت: در حال حاضر ۳۶ میلیارد تومان در حساب بانکی دهیاری های کردستان انباشته و بلوکه شده است که هیچ استفاده ای از آنها نمی شود در حالی که با این حجم اعتبار در روستاها می توان فعالیت های بسیاری را انجام داد.

وی افزود: دهیاران اگر اعتبارات خود را در راه تولید و اشتغال در روستاها هزینه کنند بدون شک زیرساخت های توسعه را نیز می توانند به دنبال آن فراهم کنند و این کار تنها با مدیریت درست اعتبارات صورت می گیرد.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان یادآور شد: ظرفیت های اشتغال و تولید بسیاری در سطح روستاهای کردستان وجود دارد که می تواند زمینه ساز توسعه باشد اما در عین حال به آنها توجه نمی کنیم و تنها به دنبال اعتبارات ناچیزی هستیم که دولت به دهیاری ها پرداخت می کند تا آن را در فعالیت های عمرانی هزینه کنیم و این کار نیز به هیچ عنوان منجر به توسعه نمی شود.

کد خبر 4681409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =