برنامه‌ریزی اصولی در راستای کاهش تصادفات همدان اولویت باشد

همدان - استاندار همدان با بیان اینکه حتی یک مورد تصادف هم زیاد است و باید با برنامه ریزی مناسب و اصولی در راستای کاهش تصادفات استان همدان تلاش کرد، گفت: اصلاح نقاط حادثه‌خیز یک اصل مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان همدان با بیان اینکه تصادفات جاده ای دومین عامل مرگ و میر در کشور است و همه ما باید در جهت کاهش تصادفات برنامه ریزی اصولی داشته باشیم، گفت: سال‌های گذشته اقدامات خوبی در راستای کنترل تصادفات و کاهش آمار تلفات صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: علیرغم افزایش مسافرت‌ها، اقدامات انجام شده در حوزه کنترل، پیشگیری و امداد و نجات در سال های اخیر باعث کاهش تصادفات شده است.

شاهرخی با بیان اینکه کاهش نقاط حادثه‌خیز، حضور محسوس پلیس در محورهای درون‌شهری و برون‌شهری و آموزش صورت گرفته در کاهش تصادفات موثر بوده است، اضافه کرد: از سال ۸۵ تا ۹۵ آمار تصادفات در استان همدان وکشور ۵۰ درصد کاهش داشته است.

نگاه دولت بر کنترل تصادفات است

استاندار همدان با تاکید بر اینکه نگاه دولت بر کنترل تصادفات است، گفت: استان همدان رتبه اول را در کاهش تصادفات جاده‌ای داشته و مورد تقدیر وزارت کشور قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با ۴۰۰ مورد تلفات تصادف، رتبه نخست را داشتن مطلوب نیست، گفت: سازمانها اقدامات تاثیرگذاری انجام داده‌اند اما باید بیش از گذشته با جدیت تلاش کنند تا نتایج مطلوبی  به دست آید.

شاهرخی با بیان اینکه حتی یک مورد تصادف هم زیاد است و باید با برنامه ریزی مناسب و اصولی در راستای کاهش تصادفات تلاش کرد، گفت: اقدامات دستگاه‌های اجرایی در حوزه ترافیک قابل تقدیر است و در جریان سیل اخیر شاهد عملکرد بسیار خوب بعضی دستگاه‌ها از جمله حمل و نقل جاده ای، پلیس راهورو  اورژانس و سایر دستگاه‌ها بودیم.

استاندار همدان با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در کنار اقداماتی چون حذف نقاط حادثه خیز، نصب دوربین و اقدامات فرهنگی و آموزشی باید در دستورکار باشد، گفت: بیشتر جاده های استان همدان ایمن هستند و تنها چند محور در شهرستانها مشکل دارند که باید در سال جدید رفع مشکلات آنها در دستور کار قرار گیرد.

شاهرخی با بیان اینکه در استان همدان علیرغم افزایش ۲۰ درصدی ترددها شاهد کاهش تصادفات بوده ایم، گفت: اصلاح نقاط حادثه‌خیز یک موضوع مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد.

افزایش ۳۰ میلیون تردد طی یک سال در استان همدان

وی با بیان اینکه افزایش ۳۰ میلیون تردد طی یک سال در استان و از طرفی کاهش تلفات رانندگی حائز اهمیت است افزود: گاهی اعمال قانون پلیس می‌تواند بازدارنده و باعث اصلاح رفتار شود  که باید مورد توجه باشد.

رئیس پلیس راه استان همدان نیز با بیان اینکه بیشترین حوادث در حوزه برون‌شهری است، اظهار داشت: اغلب راه‌های استان همدان بزرگراه است و رانندگان سرعت بالایی دارند که باید در راستای کاهش سرعت فرهنگسازی صورت گیرد.

سرهنگ رضا عزیزی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال ۷۱۵ مورد فقره تصادف جرحی رخ داده و یک‌هزار و ۲۶۴ نفر مجروح شده‌اند، گفت: شهرستان همدان در ۴ ماهه سال گذشته ۲۰ نفر فوتی داشته که امسال به ۱۲ نفر رسیده است.

رئیس پلیس راه استان همدان افزود: ۷۰ درصد تصادفات مربوط به سواری، ۱۲ درصد وانت بار، ۱۲ درصد موتورسیکلت، ۵ درصد کامیون و یک درصد مربوط به ادوات کشاورزی گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه علت ۴۱ درصد تصادفات عدم توجه به جلو و ۵ درصد انحراف به چپ عنوان شده است، گفت: طی ۴ ماهه امسال در جاده ویان به کبودراهنگ ۸ نفر در اثر تصادف فوت کرده‌اند و ۱۶ نفر مجروح شده اند.

کد خبر 4681433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =