مامورمحاسبه ارزش افزوده دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان تعیین شد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به شورای سیاست‌گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان دستور داد برای محاسبه ارزش افزوده دارایی‌های موسسه و واگذاری بخشی از سهام شرکت‌های پتروشیمی صندوق به فرهنگیان اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به جلسه روز ۷ مرداد ۱۳۹۸ خود با سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با استناد به نامه‌هایی که در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در خصوص بحث ارزش افزوده به دکتر بطحایی وزیر محترم سابق آموزش و پرورش داشتیم از جناب آقای دکتر حسینی درخواست کردیم که در این خصوص ارائه طریق بفرمایند.

وی افزود: از آنجایی که محاسبه تقویم ریالی ارزش افزوده دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به منظور ایفاد حقوق مالکانه‌ فرهنگیان عضو صندوق، همواره یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های مدیران موسسه بوده و هست و سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز به این موضوع توجه ویژه دارند، شورای سیاستگذاری صندوق ذخیره فرهنگیان را مامور کردند که در جلسه‌ای با حضور خود ایشان در خصوص دو موضوع بسیار مهم تصمیم بگیرند.

نیکدل گفت: یکی از این دستورات محاسبه ارزش افزوده دارایی‌های موسسه برای فرهنگیان عضو و دیگری بررسی موضوع واگذاری بخشی از سهام برخی از شرکت‌های مهم مانند پتروشیمی‌ مروارید قبل از ورود به بورس به معلمان عضو صندوق است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه در شورای سیاستگذاری موسسه افراد مجربی شامل  یحیی آل اسحاق،  حسین عبده تبریزی،  مهدی کرباسیان، محسن مهرعلیزاده،  مرتضی حاجی، عیسی شهسوار خجسته و  عباسعلی قدیریان حضور دارند، تصریح کرد: هدف ما این است که با استفاده از تجربیات و توانایی‌های این عزیزان در شورای سیاست‌گذاری و همچنین رهنمودهای سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش، اقدامات اساسی در خصوص محاسبه ارزش افزوده دارایی‌ها و احقاق حقوق فرهنگیان عضو برداریم.

نیکدل یادآور شد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا از طریق قانونی ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان بدون کم و کاست محاسبه شده و آن را به معلمان عضو که صاحبان اصلی موسسه هستند بازگردانیم و اطمینان داریم که این اتفاق مبارک محقق خواهد شد.

کد خبر 4681484

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =