سه مدال طلا و دو برنز در انتظار آزادکاران نوجوان ایران

مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان امشب در شهر صوفیه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان که هم اکنون در شهر صوفیه کشور بلغارستان در حال پیگیری است، امروز علی عرب در وزن ۴۵کیلوگرم، عرفان الهی در وزن  ۶۰ کیلوگرم و سهیل یوسفی در وزن ۹۲ کیلوگرم برای کسب مدال طلا و علی قلی زادگان در وزن ۵۱ و ابوالفضل ولی پور در وزن ۷۱ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان می روند.

رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان درحالی امشب به پایان می رسد که تیم ایران با توجه به کسب ۲ مدال طلا، یک برنز و یک عنوان پنجم و ۸۶ امتیاز در پنج وزن اول، شانس نخست کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات است.

نتایج کشتی گیران کشورمان پس از مسابقات مقدماتی به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم علی عرب در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر استفان شتریوف از مقدونیه را شکست داد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر از سد ولادیسلاو نیکاندروف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عرب در این دیدار مقابل مراد حق وردیف از آذربایجان با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی مارک مک گووان از آمریکا است.

در وزن ۵۱ کیلوگرم علی قلی زادگان در دور اول مقابل ریاد اصلان اف از آذربایجان با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز شد. وی در دور بعد مقابل جهانگیر آخماجانوف از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، قلی زادگان به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۱۰ بر صفر ارسلان رحیم اف از ازبکستان می را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. قلی زادگان در این دیدار رودرروی میکیتا آبراموف از اوکراین قرار می گیرد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم عرفان الهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۵ جنیک آستاریان از ارمنستان را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی و در یک کشتی نزدیک با نتیجه یک بر یک از سد یوشینسوکه اویاگی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. الهی در این دیدار فرهاد کریملی از کشور آذربایجان را با نتیجه ۱۲ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار آریپ عبداله یف از روسیه است.

در وزن ۷۱ کیلوگرم ابوالفضل ولی پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۲ بر صفر و ضربه فنی بارتلومیج ریبزینسکی از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد پیتار میهوف از بلغارستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.  ولی پور در این مرحله در مصاف با کریستین بیرو از رومانی با نتیجه ۱۲ بر ۵ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم سهیل یوسفی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر داویده کاسو از ایتالیا را از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل عمر آگتاس از ترکیه با نتیجه ۱۲ بر ۲ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ مونو داهیا از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یوسفی در این دیدار لیوا گئورگیان از ارمنستان را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی زاگید کریم اف از روسیه است.

کد خبر 4681505

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =