تقویت گردشگری بافت تاریخی با زبان هنر

شیراز- رئیس حوزه هنری فارس گفت: مقوله گردشگری در بافت تاریخی شیراز با زبان هنر می تواند تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کرم اللهی در نشست امضای  تفاهم نامه همکاری های مشترک با شهردار بافت تاریخی شیراز  افزود: وقتی توانستیم کاری به اندازه قد و قامت شیراز انجام دهیم می توانیم به خویش ببالیم و آن را اعلان عمومی کنیم.

 وی اظهار داشت: کاری که انجام می شود با آنچه باید باشد فاصله دارد اما هم افزایی بین دستگاه ها می تواند به روند حرکت و توسعه شتاب ببخشد.

 وی با اشاره به فرصت هایی که همکاری مشترک و هم افزایی بین دستگاه ها در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز ایجاد می کند گفت:ما می توانیم در توسعه کارهای فرهنگی با تراز انقلاب اسلامی کمک کنیم مثلا مقوله گردشگری در بافت تاریخی را با زبان هنر تقویت کنیم.

 رئیس حوزه هنری فارس ادامه داد: محیط دچار چالش هایی است ا ز جمله دو چالش اصلی که یکی تزاحم اندیشه های غیر هم فهم با اندیشه های تاریخی فرهنگی و دیگری خواسته های غیر همسطح است.

 وی تصریح کرد: کلید موفقیت شما ارتباط با دغدغه مندان و دلسوزان بدون وزن کشی و توجه به آبی و قرمز ها و تعلقات و رنگ بندی هاست چرا که اهمیت هرکس به اندازه اثرگذاری اش بر حیات اجتماعی شهر است.

 قلندری: معماری صرفا در ساخت بنا خلاصه نمی شود

 مهدی قلندری شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز نیز در این نشست اظهار داشت: این نشست از پربارترین نشست های ما بود و حرف های عمیقی شنیدیم و از دغدغه مندی شما تشکر می کنیم.

 وی افزود: خیلی ها دغدغه دارند اما برنامه ندارند. رنگ هم دارند و فقط در چارچوب رنگ خویش عمل می کنند. البته اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده اما کم است و امیدواریم اتفاقات عمده تری رخ دهد.

 شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز ادامه داد: معماری صرفا در ساخت بنا خلاصه نمی شود این مهم است که بعدا در این بنا چه رخ می دهد. خروجی ما شهروند است شهروندی که می تواند ناهنجاری ایجاد کند یا جلو ناهنجاری را بگیرد.

 وی افزود: ما دنبال کار آماری و تریبونی و تبلیغی نیستیم. برای من کار در سطح واحد همسایگی و خدمت رسانی به ده خانوار ساکن یک کوچه مهم است. البته متاسفانه زیر ساخت  فرهنگی ما از قبل طراحی نشده است.پ

 قلندری گفت: در حوزه فرهنگی باید دغدغه مشترک داشته باشیم اما از موازی کاری پرهیز کنیم که متاسفانه اتفاق می افتد. عده ای برنامه ندارند اما از کار فرهنگی سخن می گویند

 وی در پایان اظهار داشت: شهردار شیراز در بافت تاریخی فرهنگی دو برنامه عمده را دنبال می کند سکونت و گردشگری.خوشبختانه حوزه هنری نیز به عنوان مجموعه ای با چارچوب مشخص می تواند به مجموعه ما یاری برساند

کد خبر 4681556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =