۱۴۰هزار تن ذرت آلوده وارداتی در خوزستان/دست مافیای شکر قطع می‌شود

اهواز - نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده وارداتی در خوزستان از سال گذشته در انبارها مانده که باید به سرعت تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر خجسته ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از اسکله های بندرامام اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از وظایف کمیسیون اصل ۹۰ این است که ضمن نظارت دقیق بر سه قوه به شکایت‌ها نیز به موقع رسیدگی کند؛ در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توفیق حاصل شد که در خوزستان حاضر و بررسی‌های خود را از بندر امام شروع کنیم.

وی افزود: اولویت حضور ما مربوط به کالاهای اساسی است که ۱۸ میلیارد دلار در سال گذشته و ۱۴ میلیارد دلار امسال برای کالاهای اساسی با توجه به شدت تحریم ها پیش بینی شده است.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: بر اساس گزارش های دریافتی ۱۰ هزار شرکت واردکننده کالای اساسی هستند که یک هزار و ۷۵۰ شرکت بر اساس حسابرسی، صورت های مالی خوبی نداشته و ۳۶۵ شرکت نیز برای آنها ۷۰ روز مدت زمان در نظر گرفته شده تا کالای اساسی وارد کنند.

وی بیان کرد: همچنین از دولت خواسته ایم که نظارت دقیقی بر واردات کالاهای اساسی داشته باشند تا کالای اساسی به موقع به دست مردم برسد.

خجسته گفت: این ۱۴ میلیارد دلار برای امسال پیش‌بینی شده اما آنگونه که بررسی کردیم، کالای اساسی به خوبی به دست مردم نرسیده و شرکت های مربوطه باید در این زمینه پاسخگو باشند.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس عنوان کرد: اکنون رئیس جمهور چهار وزارتخانه را مامور کرده تا به بحث کالاهای اساسی و دارو ورود و اجازه ندهند که برخی افراد با رانت از رسیدن این سرمایه به دست مردم جلوگیری کنند.

وی افزود: اکنون تمام بخش های مختلف و پیش بینی شده مورد بازدید قرار می‌گیرند و تمامی شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کرده اند، به صورت تک به تک مورد بررسی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۷۵ درصد کالاهای اساسی از طریق بندر امام وارد شده که در این راستا از تمام کارکنان این منطقه تقدیر کنیم.

خجسته گفت: تاکنون ۶.۵ میلیون تن تخلیه بار از بندر امام سجاد داشته اید در حالی که سال گذشته میزان سه میلیون تن بوده که اکنون رشد قابل توجهی است.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: با توجه به حرکت های اخیر نگران وارد شدن کالای اساسی به کشور نیستیم چون با رشد ۲۸ درصدی مواجه هستیم.

وی بیان کرد: شرکت های وارد کننده باید در این زمینه پاسخگو باشند و شتاب رسیدن کالا به دست مردم بیفزایند.

خجسته ادامه داد: تمامی حقوق مردم و مطالبات مردم از حلقوم سودجویان بیرون کشیده می شود چون دستگاه های نظارتی، نظارت خود را با جدیت آغاز کرده‌اند.

خجسته یادآور شد: متأسفانه ۱۴۰ هزار تُن ذرت آلوده از سال گذشته در خوزستان باقی مانده و این ضعف وزارتخانه‌ها به شمار می رود.

وی گفت: این ذرت آلوده و همچنین کالاهای رسوب شده باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند چون بی دلیل فضای انبارها را اشغال کرده است.

وی بیان کرد: همچنین هشت هزار تُن میلگرد با ارز دولتی وارد کشور و در خوزستان دپو شده که هرچه سریعتر باید تعیین تکلیف شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: بررسی‌های میدانی هر چه سریعتر انجام می شود و گزارش‌های دقیق و تخلف ها به دست مقامات مربوطه می رسد.

خجسته گفت: دولت، مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ به صورت جدی برای بررسی ورود کالاهای اساسی و تعیین تکلیف کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده در صحنه حاضر و جای نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی گفت: بازدید از تمامی بنادر استان خوزستان در دستور کار قرار دارد و تمامی جزئیات واردات و صادرات را در اختیار داریم که آنها را با مشاهدات خود مطابقت می‌دهیم.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌هایی که در اختیار داریم، ۳۴ هزار خودرو ثبت سفارش غیرقانونی شده اما متولیان امر این موضوع را انکار کرده‌اند در حالی که ۶ هزار خودرو اظهار شده و هم اکنون در این میان دو هزار خودرو در خرمشهر است که از آنها بازدید خواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: اگرچه در تمامی جهان چنین مواردی وجود دارد اما در ایران اسلامی باید روز به روز کاهش یابد؛ قطعا این فساد را با افشاگری از بین می‌بریم و هر شخصی که در رابطه با فساد اقتصادی بتواند افشاگری کند، حق الکشف دریافت می کند.

وی گفت: با اقداماتی که کمیسیون اصل ۹۰ در پیش گرفته ریشه رانت، فساد و کلاهبرداری خشکیده می شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: این نوید را به مردم می دهیم که با همکاری مسئولان و دلسوزان نظام و فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از بیت المال صیانت می کنیم.

خجسته بیان کرد: با توجه به نظارت دقیقی که از سوی دولت و کمیسیون اصل ۹۰ و به خصوص در گمرکات خوزستان صورت گرفته بی شک در آینده هیچ مواد آلوده ای وارد نمی‌شود و برای هر شرکتی خاطی دستگاه قضایی ورود می کند.

وی تصریح کرد: با جدیت دستگاه‌های نظارتی، دست مافیای خودرو، شکر و کالای اساسی و سایر اقلام به زودی قطع می شود.

خجسته در پایان گفت: با عزم جدی دستگاه قضایی و همدلی بین مسئولان، خائنان به ملت به زودی شناسایی و به سزای اعمال خود می‌ رسند و نهضت مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنان ادامه دارد.

کد خبر 4681589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =