آماده شدن بسترعملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب درحوزه دانش آموزی

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: یک بستر فوق العاده ارزشمند نرم افزاری و سخت افزاری در خصوص عملیاتی کردن بیانیه گام دوم در حوزه دانش آموزان آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز چهارشنبه نهم مرداد جلسه شورای سیاستگذاری تشکل های دانش آموزی با محوریت بررسی و تبیین نقش تشکل های دانش آموزی در گام دوم انقلاب اسلامی با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، قائم مقام سازمان دانش آموزی، معاون فرهنگی بسیج،معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در دبیرخانه بیانه گام دوم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی جانباز معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان دبیرخانه بیانیه گام دوم با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جریان سازی آن در بین دانش آموزان ارائه کرد. 

حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و دبیر ستاد بیانیه گام در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه بیانیه گام دوم انقلاب گفت: مخاطب اصلی این بیانیه از سوی مقام معظم رهبری، جوانان است و این موضوع، وظیفه ما را دوچندان می کند. 

وی گفت: از خردادماه سال جاری، که اتحادیه به عنوان دبیرخانه انتخاب شده است اقدامات بسیار خوبی در این زمینه توسط دانش آموزان انجام شده است ولی قرار نیست اتحادیه به تنهایی این برنامه ها را ادامه دهد و این نیاز است که همه تشکل های دانش آموزی یک صدا و بدون موازی کاری گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب را در بین دانش آموزان داشته باشیم. 

کاظمی گفت: از گزارشات و اقدامات به موقع اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان سپاسگزارم چرا که یک بستر فوق العاده ارزشمند نرم افزاری و سخت افزاری را در خصوص بیانیه گام دوم در حوزه دانش آموزان آماده کردند و این موضوع جای تشکری ویژه دارد.

کاظمی خاطرنشان کرد: اکنون که این بستر مهیا شده است باید از ظرفیت همه تشکل های دانش آموزی استفاده کنیم تا بتوانید این جریان مهم انقلاب اسلامی را به همه دانش آموزان ارائه کنیم و یک گفتمان سازی در این بخش در بین دانش آموزان صورت گیرد.

وی گفت: وقتی تشکل های دانش آموزی می توانند به این قوت و زیبایی کار را انجام دهند ای کاش همه برنامه های آموزش و پرورش به تشکل های دانش آموزی سپرده شود. 

معاون فرهنگی، پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدوارم بعد از این جلسات، یک حرکت جمعی ارزشمند براساس یک نقشه خوب، برای دانش آموزان سراسر کشور در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی صورت پذیرد. 

در این جلسه مقرر شد آیین نامه اجرایی دبیرخانه گام دوم انقلاب اسلامی که در حوزه دانش آموزی تدوین و مصوب شده توسط سازمان دانش آموزی به استان ها ابلاغ شود.

کد خبر 4681604

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =