هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/ شاخص کیفی ۸۹

اصفهان - رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز در وضعیت سالم ثبت شد.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: نسبت به دو روز گذشته بر شدت بار آلاینده‌های جوی اصفهان افزوده شده است اما کیفیت هوای اصفهان امروز  نیز در وضعیت سالم قرار دارد.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ صبح امروز به ۸۹ رسیده است، ابراز داشت: روز گذشته در همین زمان میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ۶۸ ثبت شده بود.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه هوای امروز اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند خیابان رودکی با ۸۵، پروین ۸۸ بزرگراه خرازی ۹۴ در وضعیت سالم گزارش شد، ابراز داشت: همچنین کیفیت هوا در خیابانهای چهارباغ خواجو، احمدآباد و  استانداری در وضعیت زرد است. 

کیفیت هوای شهرستانهای استان اصفهان در وضعیت نارنجی یا زرد

وی با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستانها کیفی هوا در ضعیت نارنجی یا زرد ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در دولت آباد  با میانگین شاخص کیفی ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای عموم است و در شاهین شهر با ۸۶، مبارکه ۸۱، سجزی ۷۸، نجف آباد ۷۴ و زرین شهر ۸۷  در وضعیت سالم گزارش شد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

کد خبر 4681676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =