اجرای ٢٦ پروژه نیمه‌تمام در اولویت شهرداری تهران قرار گرفته است

معاون شهردارتهران گفت: از حدود ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام که در سنوات قبل در شهرداری کلنگ زنی و نیمه رها شده؛ ۲۶ پروژه اولویت‌دار شناسایی و در دستور کار جدی شهرداری قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران که به همراه مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در جلسه نظارت دوره‌ای ارزیابی مناطق در منطقه ۱۹ تهران حضور داشت، اظهار کرد: برای اولین بار شهرداری در حوزه برنامه‌ریزی، به برنامه‌ریزی در سه سطح شهر، منطقه و محله واردشده و کار گسترده‌ای در حال انجام است.

وی ادامه داد: هدف ما از برنامه‌ریزی محله‌ای بحث توازن و عدالت محله‌ای و منطقه‌ای است؛ باید هم تفاوت شمال و جنوب و هم احساس تفاوت شمال و جنوب را کاهش دهیم.

اشرفی، با بیان اینکه افتخار شهرداری ساخت برج میلاد و پل صدر نیست، بلکه افتخار اصلی افزایش زیست‌پذیری محله‌ای و افزایش قلمرو عمومی است؛ تصریح کرد: اگر بتوانیم بین مناطق شهر و نیز محلات یک منطقه تعادل و توازن ایجاد کنیم، دوره فعلی مدیریت شهری به موفقیت بزرگی دست‌یافته است.

معاون شهردار تهران در ادامه به انبوه پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر تهران و مضایق مالی شهرداری اشاره کرد و گفت: درآمد پایدار مالی شهرداری رابطه تنگاتنگی با درآمد مردم دارد و در شرایطی که کشور با تنگناهای اقتصادی روبرو است؛ بدون شک درآمدهای شهرداری هم با چالش مواجه است بنابراین باید در هزینه بودجه بااحتیاط عمل کرد.

اشرفی با تأکید بر اینکه پروژه‌هایی باید در این شرایط در دستور کار باشد که بهره‌وری و اثربخشی بیشتری برای مردم دارد، تأکید کرد: پروژه‌های کم اثر باید از دستور کار خارج شوند.

به گفته وی، ۲۶ پروژه از حدود ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام شهرداری، امسال در اولویت قرارگرفته است.

معاون شهردار تهران همچنین به بخشی از مشکلات این منطقه نظیر بهسازی بزرگراه آزادگان اشاره کرد و گفت: این بزرگراه بخشی از شبکه ترانزیتی استان تهران است و اداره‌کل راه و شهرسازی و استانداری تهران باید برای تأمین چنین پروژه‌هایی مشارکت کنند.

اشرفی ادامه داد: اکنون بحث مطالبه‌گری در شورای برنامه‌ریزی استانداری تهران به طور ویژه در حال پیگیری است؛ و تقاضا شده تا آن بخش از اقدامات دستگاه‌های اجرایی که توسط شهرداری اجرا می‌شود، مانند بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی، اعتبارش هم به شهرداری داده شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این‌ها مطالبه سهم شهرداری از جریمه‌های رانندگی یا یارانه بلیت به‌شدت در حال مطالبه و پیگیری است.

مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران هم در این جلسه گفت: این منطقه نیازمند توجه و پیگیری ویژه‌ای است و به لحاظ ظرفیت‌هایی که دارد، امکان رشد بسیاری خواهد داشت.

فراهانی با اشاره به ظرفیت زمین‌های بایر و کوره‌های آجرپزی در این منطقه گفت: حجم زمین و فضایی که در منطقه وجود دارد فرصت خوبی برای جذب سرمایه‌گذار و اجرای پروژه‌های ماندگار است.

وی با اشاره به کمبود مراکز تفریحی در منطقه ۱۹ از شهردار منطقه خواست تا زمینه برای جلب مشارکت و ایجاد زمینه برای احداث شهربازی در بوستان ۱۸۱ هکتاری ایرانیان را فراهم کند.

عضو شورای شهر تهران همچنین وضعیت شهرک رسالت و محله خلازیر در این منطقه را «غده سرطانی» دانست و گفت: در بازدیدی از شهرک رسالت متوجه شدیم که همه پارکینگ‌ها تبدیل به مغازه شده و علاوه بر تخلفات ساختمانی، شاهد سد معبر و اختلال ترافیکی نیز هستیم.

وی ادامه داد: باید با پیگیری ویژه و نظارت بر تخلفات، اجازه رشد این‌ها را ندهیم.

کد خبر 4681779

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =