منابع طبیعی از طریق وزارت کشور پیگیر باز پس‌گیری اراضی ساحلی باشد

رشت-معاون عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه اراضی برخی شهرستان‌های این استان در تصرف سازمان ها و نهادها است، گفت: منابع طبیعی از طریق وزارت کشور پیگیر باز پس‌گیری اراضی ساحلی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط اکبری مقدم عصر چهارشنبه در نشست بررسی آزاد سازی حریم ۶۰ متری سواحل دریای خزر که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با تأکید بر اجرای این طرح در استان‌های شمالی،  اظهار کرد: یکی از چالش های اصلی در آزادسازی حریم سواحل بررسی سواحل بر اساس نقشه  سال ۴۲ است.

معاون عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه بخشی از سواحل در شهرستان های تالش، رضوانشهر و رودسر در تصرف دانشگاه‌ها است، افزود: بخش زیادی از اراضی در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته که بسیاری از آن بلااستفاده باقیمانده است.

وی با تأکید بر اینکه منابع طبیعی باید از طریق وزارت کشور برای بازگرداندن اراضی ساحلی به این سازمان اقدام کند، گفت: منابع طبیعی علیه دانشگاه‌ها اقامه دعوی کرده اما تغییری ایجاد نشده و همچنان این اراضی در تملک و تصرف برخی افراد و دانشگاه ها قرار دارد.

بهره‌مندی عموم مردم از ۴ کیلومتر نوار سواحل رشت

فرماندار رشت در ادامه این جلسه با بیان اینکه شهرستان رشت دارای ۲۲کیلومتر نوار ساحلی است، اظهار کرد: پادگان نظامی آموزشی سیدالشهدا با بیش از دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر به دلیل تصرف،  امکان بهره مندی برای عموم مردم وجود ندارد.

میر شمس مومنی زاده با اشاره به سه طرح ساحلی سالم‌سازی دریا در محدوده نوار ساحلی شهرستان رشت به طول چهار کیلومتر، افزود: طرح‌های  گردشگری در مجتمع مروارید خزر و سه طرح سالم سازی در تالش محله، حاجی بکنده و امین آباد نیز در نوار ساحلی شهرستان رشت اجرایی می شود.

مومنی زاده با بیان اینکه پیشروی و پسروی دریای خزر از براساس معیارهای سال ۴۲ در نظر گرفته شده است، گفت: آب اغلب نوار ساحلی رشت آزاد است.

کد خبر 4681858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =