تعامل صنعت و دانشگاه آثار ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت

قدس- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس گفت: تعامل صنعت و دانشگاه آثار ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهدی فتح الله عصر چهارشنبه در مراسمی که با حضور وطن پور مدیر کل دانش بنیان وزارت بهداشت، سید علیرضا حسینی نقوی مدیرعامل شهرک صنعتی زاگرس و گلبرگ، مهندس قادری مدیر عامل شهرک صنعتی قدس، عبدالله قاسمی پیر بلوطی معاون آموزشی و جمعی از هیات همران در سالن اجتماعات واحد قدس برگزار شده بود اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در کنار مأموریت‌های آموزشی و پژوهشی خود تلاش دارد تعامل و همکاری صنعت و دانشگاه را تقویت نموده و فاصله بین این دو حوزه را برای رسیدن به اهداف هر دو مجموعه به یکدیگر نزدیکتر کند.

وی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس و شهرک های صنعتی طی نشست و بازدید هایی که از ظرفیت های مراکز یکدیگر داشته اند به توافقات و نتایج خوبی دست یافته اند و امیدواریم با عملی شدن مصوبات مطرح شده پیامد های خوبی را در حوزه های کسب و کار، تولید و صنعت داشته باشیم.

قاسمی پیر بلوطی معاون آموزش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس نیز دراین مراسم به برخی از اقدامات و ظرفیت های خوب دانشگاه در حوزه های آموزشی، تحقیق ، پژوهش و... پرداخت.

مدیر کل دانش بنیان وزارت بهداشت نیز در ادامه این مراسم گفت: متاسفانه یکی از مشکلات اساسی که ما امروز در حوزه صنعت و دانشگاه با آن مواجه هستیم عدم نیاز دانشگاه و صنعت به یکدیگر است چرا که صنعت تولید خود را عرضه و به فروش می رساند و دانشگاه نیز طبق ضوابط ، کار آموزشی و پژوهشی خود را دنبال می کند.

وطن پور ادامه داد: درشرایط فعلی ابتدا باید فرصت ها را بشناسیم و با نیاز سنجی کنیم در چنین شرایطی نیروی کار موجود با ورود به حوزه صنعت می تواند تحول چشمگیری را در زمینه تولید و اشتعال به همراه داشته باشد که برای هر دو مجموعه مفید می باشد و بسیاری از مشکلات را از پیش رو خواهد برداشت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان شهر قدس نیز با توجه به نزدیکی به استان تهران و داشتن مراکز تولیدی و صنعتی قابلیت سرمایه گذاری برای نزدیک شدن صنعت و دانشگاه را دارد و باید با شناسایی ایده ها و حمایت از ظرفیت ها برنامه های خود را برای به ثمر رسیدن ادامه دهیم.


 

کد خبر 4681918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =