رسانه ها شریک استراتژیک آموزش و پرورش هستند

زنجان-مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه بخشی از تعلیم و تربیت در رسانه ها اتفاق می افتد، گفت: در آموزش و پرورش نوین رسانه هارا شریک استراتژیک خودمان می دانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رفیعی ظهر پنجشنبه در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری مهر، موضوع خبر و اطلاع‌رسانی را خیلی واضح و روشن اعلام کرد و افزود: اهمیت خبر و اطلاع‌رسانی و خبرگزاری در جهان اول جزو ضروریات است وزندگی بدون سیستم‌های خبری  و اطلاع‌رسانی قابل‌تصور نیست.

وی اظهار کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها با هر شکلی آیینه تمام نمای جامعه هستند اگر کسی می‌خواهد ببیند در جامعه چه خبر است باید یک سیستمی این امکان را بدهد که اطلاع‌رسانی کند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: اگر سازمانی جامعه‌محور باشد و بر اساس داده‌های درست تصمیم بگیرد و ستادهای خودش را در جامعه ارزیابی کند لاجرم باید به شبکه‌های اطلاع‌رسانی و خبرگزاری‌ها رجوع کند مگر این که سازمان مردم محور نباشد.

رفیعی گفت: تفاوت آموزش‌وپرورش سنتی و نوین در این است که بخشی ازتعلیم و تربیت در رسانه‌ها اتفاق می افتد و ما در آموزش‌وپرورش نوین رسانه هارا شریک استراتژیک خودمان می دانیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با بیان اینکه موضوع خبر و اطلاع رسانی ازاهمیت والایی برخوردار است، تأکید کرد: رسانه‌ها رکن رکین جامعه مدنی هستند و اصلی‌ترین ارکان جامعه مدنی، رسانه است چراکه مردم بازخورد رفتار و گفتار و کردار  را در آینه رسانه‌ها می‌بینند. 

وی بابیان اینکه اگر برای مردم عادی ارتباط و پیگیری با رسانه هاجزو مستحبات،باشد برای مدیران از اوجب واجبات است، ابراز کرد: سیستم قابل‌اعتماد برای مردم خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها هستند و باید این اعتماد با اطلاع رسانی دقیق و صادقانه تقویت شود. 

رفیعی گفت:  مطمئن‌ترین و کم خطاترین سازمان‌هایی که تمام مسائل را رصدمی‌کنند، تنها رسانه‌ها هستند و این امر نشان دهند دغدغه‌مند بودن رسانه درخصوص مسائل و مشکلات جامعه است و پیگیری برای رفع مشکلات مردم از  رویکردهای مهم رسانه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران با رصد و سنجش جامعه، چالش ها و مشکلات و مسائل موجود در جامعه را مورد بررسی و تحلیل قرار می د هند، تصریح کرد: نهادها و دستگاه‌ها مأموریت هایشان متفاوت است و متناسب با وجاهت دستگاه‌ها خبرنگاران نسبت به سنجش وضعیت جامعه اقدام کنند.

رفیعی افزود: وقتی رسانه مسئله‌ای را پوشش می‌دهد یعنی دغدغه‌ای وجود دارد و اهمیت این موضوع واضح و روشن است و لذا نیاز به تبیین ندارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: آموزش‌وپرورش مأموریت های خاص و کارکردهای ویژه‌ای دارد که برای جامعه فوق‌العاده است.

رفیعی با بیان اینکه آموزش و پرورش با رسانه ها دارای اشتراکاتی است، افزود: موضوعات مهم آموزش‌وپرورش با رسانه‌ها گره‌خورده است و بخشی از تعلیم و تربیت و مأموریت این نهاد در رسانه‌ها باید شکل بگیرد. 

وی ابراز کرد: در آموزش‌وپرورش نوین رسانه‌ها را شریک استراتژی خود می‌دانیم و یکی از مهم‌ترین نهادهایی که موقعیت‌های اجتماعی وجود دارد و دانش آموزان هویت سیاسی و اجتماعی را بروز دهند همین رسانه‌ها هستند و آموزش و پرورش خود را مصرف کننده رسانه‌ها می‌داند. 

رفیعی ادامه داد:برای مدیران از اوجب واجبات است که با رسانه‌ها همکاری کنند، خصوصاًدستگاه عریض و طویل مثل آموزش و پرورش که باید از عملکردش در بین  مردم باخبر باشد و نظر مردم را بگیرد و لذا مطمئن‌ترین راه برای این منظور خبرگزاری ها هستند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:  مردم خبرگزاری مهر را دوست دارند و خوشنام است  و واژه مهر در این خبرگزاری با آموزش و پرورش اشتراک دارد و مهر به مهر و مهربانی معروف است و ماه مهر هم سراسر خاطره و شروع کارهای جدید در دوره تحصیلی است.  

رفیعی بر تداوم و توسعه تعامل و همکاری خبرگزاری مهر با آموزش‌وپرورش تاکیدکرد.

کد خبر 4682162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =