تحریم ظریف در راستای بسط نظرات مستکبران در جهان است

تهران- امام جمعه کن گفت: تحریم ظریف در راستای بسط نظرات مستکبران در جهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یحیی صالح نیا در خطبه های نماز جمعه امروز کن طی سخنانی گفت: نظام‌ بین الملل در عصر حاضر نظام اخلاق نیست، نظام ایثار وفداکاری نیست، نظام تامین منافع وگسترش قدرت است، در این سیستم کشورها یا سلطه جو هستند یا سلطه پذیر ،اگرما می خواهیم سلطه جو و سلطه پذیر نباشیم، می بایست هم قدرتمند بوده وهم منادی ارزش های اخلاقی انسانی و اسلامی در جهان باشیم. 

وی در ادامه اضافه کرد: نتیجه ساقط شدن پهباد آمریکایی توسط ایران این شده است که در ابوظبی امارات کشورهای عربی منطقه اجلاس تشکیل می دهند، که چگونه از یمن ،عراق ،سوریه و سودان عقب نشینی کرده و از دخالت در این کشور دست بردارند.

صالح نیا اضافه کرد: امپراطوری غرب با رسانه های در دست خود هیچگونه حرف منطقی نداشته و به دنبال تحمیل نظرات و بسط امپراطوری خود هستند و این امر در تحریم وزیرخارجه کشورمان مشهود است.

امام جمعه کن گفت: دشمن به دنبال دورکردن مردم از مسئولین است، دشمن می خواهد، مسئولین دردهای مردم را متوجه نشوند و مردم به مسولین بی اعتماد شوند، در این شرایط باید حضورمسئولین در اجتماعات و نمازها به ویژه نماز جمعه بیشتر شود.

وی افزود: به دلیل دوری مسئولین از مردم و نفهمیدن درد مردم و اعمال سلیقه ای ها این می شود که بر ضرر مردم قانون تصویب می شود و این جز مخالف سازی برای نظام نیست و باید مهربانی نظام برای مردم و صلابت آن برای دشمنان باشد.

امام جمعه کن گفت: آزادی واقعی یعنی آزادی در تولید، آزادی در خلاقیت و مسئولین می بایست، دست تولیدکنندگان را باز قرار بگذارند و نشود مثل جوان مخترعی که از زباله سوخت تولید کرده و ۶ سال دنبال گرفتن مجوز است و هنوز موفق به دریافت آن  و تولید و اشتغال زایی نشده است.

صالح نیا درپایان گفت: امیدواریم تصویب حذف ۴صفر از پول ملی ایران بتواند در روند اقتصاد و تولید ملی ایران تاثیر گذاری مثبت داشته باشد.

کد خبر 4682648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =