تحریم وزیر خارجه ادعای دروغ آمریکا در مذاکره با ایران را افشا کرد

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: تحریم وزیر خارجه کشورمان توسط آمریکا افشاگر چهره منافقانه استکبار و دروغگویی آنها در مذاکره با ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین به امامت آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در مسجدالنبی برگزار شد.

آیت الله عابدینی در خطبه اول نماز مردم را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و اظهارداشت: اگر تقوا را بفهمیم و به آن عمل کنیم خداوند قدرت تشخیص می دهد تا انسان حق را از باطل بشناسد و
از مسیر منحرف نشود.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: با تقوا می توان خود را در فضایی قرار داد تا مشمول مرحمت و لطف الهی قرار گرفت و عاقبت به خیر شد.

وی افزود: اگر حق را کتمان نکنید گاهی آبروی یک مسلمان حفظ شده و یا از هدر رفتن بیت المال جلوگیری می شود، قرآن سفارش می کند حق و باطل را پنهان نکنید و اگر قرار است از حق دفاع

کنید مراقب باشید واقعیت ها کتمان نشود.

عابدینی یادآورشد: اگر تقوای الهی را در زندگی بکار گیرید می توانید حق را از باطل تشخیص دهید.

ملتها چهره واقعی استکبار جهانی را شناخته اند

آیت الله عابدینی در خطبه دوم نماز با اشاره به مناسبت های روز گفت: از انسان های کینه توز که موحب شر هستند پرهیز کنید تا آسیب نبینید.

امام جمعه قزوین بیان کرد: متاسفانه امروز عده ای اگر ایران وابسته باشد و بی بند و باری رایج شود خوشحال می شوند، لذا باید از نزدیکی به این افراد خودداری کنید که شاید ظاهری زیبا و
جذابی هم داشته باشند اما فتنه گرانی در لباس میش هستند.

وی بیان کرد:آمریکا با سخنان زیبا حرف از آزادی و حقوق بشر می زند اما خودشان منشا استعمار و استثمار هستند و خوشبختانه ملل جهان دیگر آنها را شناخته اند.

عابدینی افزود: استعمار یعنی غارت نفت کشور، ایجاد اختلاف در میان مردم و متلاشی کردن خانواده ها و حقوق بشر در قاموس مستکبران آمریکایی یعنی تحقیر کردن مردم که ملل آزاده در
مقابل آن می ایستند.

تحریم وزیر امور خارجه هیچ سنخیتی با ادعای مذاکره آمریکا ندارد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: تحریم وزیر خارجه ایران چه سنخیتی با ادعای مذاکره آمریکا دارد جز آن که نشان دهد استکبار دروغ می گوید و دنبال فریب مردم و مسئولان

است.

وی گفت: در ائتلاف تحت نظارت آمریکا و عربستان هزاران بیگناه کشته شده اند و امروز بیش از ۱۱ میلیون کودک یمنی در فشار و تهدید بیماری است و در این شرایط مجامعی داریم که به دروغ ادعای حمایت از حقوق کودک و زنان را دارند و صدایشان بلند است اما در این زمینه سکوت کرده اند.

عابدینی افزود: مدعیان دروغین حقوق کودک چرا از کشته شدن کودکان یمن چیزی نمی گویند و چرا در حالی که تاکنون ۱۵۰۰ کودک فلسطینی زیر بمباران صهیونیستها کشته شده اند صدایی بلند نمی شود و کسی اعتراض نمی کند، چون خودشان مسبب هستند.

اقتصاد مقاومتی رمز نجات کشور است

امام جمعه قزوین اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی، حفظ اقتدار ملی، وحدت و ایجاد اشتغال و توجه به خواست ملت راه نجات اقتصاد کشور است.

وی اضافه کرد: اگر در گذشته کسانی فکر  می کردند با گفتگو می توان بر مشکلات غلبه کرد امروز متوجه شده اند این راه جواب نمی دهد و تنها با مقاومت و اتکا به درون قادریم از تنگناها عبور کنیم.

عابدینی بیان کرد: در معامله با آمریکا نتیجه ای جز فقر و نابودی و حقارت متصور نیست و ملت با ایستادگی و مقاومت، دشمنان را نا امید خواهد کرد.

وی افزود: ویرانه های کاخ های مستکبران در حال نابودی است و شمارش معکوس برای نابودی ظالمان آغاز شده است.

خطیب جمعه قزوین با اشاره به سالروز ازدواج آسمانی حضرت امیر مومنان و فاطمه زهرا گفت: شرایط این ازدواج باید مورد توجه و الگوسازی جوانان قرار گیرد.

عابدینی با تبریک روز خبرنگار تصریح کرد: شهادت محمود صارمی به عنوان روز خبرنگار یادآور تلاش سربازان عرصه های دفاع از حق است که باید از اطلاع رسانی و آگاهی بخشی
خبرنگان به جامعه تشکر کرد.

خطیب جمعه قزوین در خصوص سالروز شهادت شهید بابایی، تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم مطالبی بیان کرد.

کد خبر 4682676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =