ایران در مورد تمامیت ارضی خود با هیچ دولت و کشوری مسامحه ندارد

زنجان- امام جمعه موقت زنجان گفت: ایران در مورد تمامیت ارضی خود با هیچ دولت و کشوری مسامحه ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید رضا موسوی در خبطه نماز جمعه زنجان، با تسلیت شهادت امام‌جواد(ع)، افزود: ایشان جوان‌ترین امام شیعیان است به طوری که در ۸ سالگی به امامت رسید و در دوران مأمون و معتصم عباسی زندگی کرده و از حوزه اسلام و تشیع دفاع کرده است.

وی با بیان اینکه توقیف کشتی انگلیسی و پهباد آمریکایی نشان داد هر دولتی برای ایران تنش ایجاد کند، خود نیز دچار تنش می‌شود، ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز با تکیه بر توان و دانش بومی، توانسته است  به دستاوردهای بزرگی در زمینه‌های مختلف بخصوص حوزه تجهیزات نظامی برسد و دارای صنایع دفاعی کارآمد و توسعه یافته است.

موسوی با بیان اینکه دولت‌های استکباری در تلاش برای تضعیف قدرت  و نفوذ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف هستند، افزود:  ایران اسلامی هرگز در برابر زیاده‌خواهی و زورگوی های دشمنان کوتاه نخواهد آمد و همانند ۴۰ سال گذشته در برابر دشمنان ایستادگی خواهد کرد.

 امام جمعه موقت  زنجان با بیان ایستادگی ۴۰ ساله ملت ایران در برابر دشمنان همواره مانع از تحقق اهداف شوم بدخواهان داخلی و خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است،  گفت: در حال حاضر تحولی فراگیر در کشور اتفاق افتاده که در رابطه با حوادث اخیر و پاسخ مقتدرانه ایرانیان است که نشان داد هر دولتی برای ایران تنش ایجاد کند به همان میزان تنش خواهد دید.

موسوی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طی ۴۰ سال گذشته را یادآور شد و با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از تحریم به عنوان فرصت پیشرفت در عرصه‌هایم مختلف استفاده کرده است، افزود: کارآمدی صنایع دفاعی کشور در عملکرد سیستم سوم خرداد و اسقاط پهباد امریکایی در ارتفاع ۵۶ هزار پایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی نشان از کارآمدی تجهیزات و نبود کمبود است.

امام جمعه موقت زنجان با تاکید بر اینکه ایران در مورد تمامیت ارضی خود با هیچ دولت و کشوری مسامحه ندارد، گفت:  ملت بزرگ ایران به پشتوانه نیروهای مسلح خود با تمام توان و نیرو از ایران اسلامی دفاع می کنند.

موسوی در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی، روند موجود در زمینه توسعه و رونق اقتصادی را در کشور رو به رشد و مطلوب عنوان کرد و  گفت: رونق اقتصاد کشور موردی است که در عرصه داخلی به چشم می‌خورد و همه آحاد جامعه باید برای توسعه هر چه بیشتر حوزه اقتصادی در کشور تلاش کنند.

امام جمعه موقت زنجان اقدامات دستگاه قضایی در زمینه مقابله با فساد اقتصادی در کشور را مطلوب عنوان کرده و در عین حال لزوم هر چه بیشتر شدن فعالیت‌هادر زمینه مقابله با فساد اقتصادی در کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: عملکرد دستگاه قضایی بهبود یافته و احکام عدالت‌خواهانه صادر و خیانت‌کاران را به جزای خود رسانده و توان دولت در فضای اقتصادی و کنترل نرخ ارز  با وجود  ایجاد فضای ملتهب افزایش یافته است.

موسوی همچنین به وضعیت موجود در زمینه فعالیت‌های شهرداری زنجان اشاره کرد و گفت: مسئله  تغییر خطوط اتوبوس‌رانی  نارضایتی های  را در سطح شهر زنجان ایجاد کرده است و بسیاری از شهروندان زنجان از این موضوع نارضایتی دارند و انتظار می‌رود مسئولان ذی‌ربط فکر اساسی در این رابطه داشته باشند.

کد خبر 4682716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =