مسئولان با جریان قدرت و ثروت برخورد کنند

مشهد - امام جمعه مشهد با اشاره به حضور ۳۵ میلیون زائر در مشهد گفت: مسئولان باید با جریان سودجویی، قدرت و ثروت با جدیدت برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: امام جواد(ع) امام جوان است و ما را در خط جوان‌گرایی قرار می‌دهد؛ مسئله جوان‌گرایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است از دو جهت مهم است؛ از سویی استعداد جوانان باید مورد بهره‌برداری در رشد جامعه قرار گیرد، ذخائر و ظرفیت جامعه باید مورد استفاده قرار گیرد.

خطیب جمعه مشهد اظهار داشت: جهت دوم اهمیت جوان‌گرایی این است که جوانان وارد عرصه اجتماع شوند و با یک نشاط وارد فعالیت شوند؛ حضور جوانان در عرصه اجتماع و در عرصه فعالیت بزرگترین وسیله پرورش در جامعه است.

وی گفت: اگر جوان ما در این جامعه با نشاط پروش داده شود، نسل و جامعه ما رشد کرده است، جوان رشد نکند جامعه هم رشد نمی‌کند و جامعه غیررشید رسالت انقلاب را دنبال نمی‌کند، به جامعه رشید احتیاج داریم و باید در این زمینه برنامه ریزی کنیم.

امام جمعه مشهد بیان کرد: رشد جوان در نقش آفرینی و اثرگذاری و اشتغال و کار است، جوان به همان مقدار که احساس اثرگذاری داشته باشد نشاط دارد نشاط جوان در لذایذ نفسانی نیست، اشتباه نکنید؛ شور و هیجان جوان در کار و ابتکار و اشتغال و فعالیت و نقش آفرینی در زندگی اجتماعی است.

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: جوانی که کفیل خانواده شده و این نقش را ایفا می‌کند نشاط دارد و نه جوانی که لذائذ نفسانی برایش توسعه یافته باشد، پرورش غرائز نفسانی جوان سم مهلکی است که جوان را از فعالیت و اثرگذاری بازمی‌دارد.

وی خاطرنشان کرد: صدها جوان معتاد به موادمخدر از این جلسات بیرون آمده‌اند، آنهایی که برای اهداف اقتصادی و سودجویی خودشان ابزار شهوترانی جوان را به اسم نشاط گسترش می‌دهند قاتل و عامل هلاک نسل جوان ما هستند.

وی گفت: در شهر خودمان به مشکلی دچار هستیم؛ در سال گذشته، ۳۲ میلیون زائر داخلی و خارجی به مشهد آمدند و امسال تا ۳۵ میلیون زائر پیش‌بینی شده است، در فضایی که ۳۵ میلیون انسان قرار است به مشهد بیایند اینجا بهترین بازار برای سودجویی و پول‌پرستی و درآمد نامشروع جریان قدرت و ثروت است.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: در این فضا که ۳۵ میلیون انسان داخلی و خارجی به مشهد می‌آیند برخی می‌خواهند بازار گردشگری را برای سرمایه‌پروری خود راه بیندازند و قربانی این جریان جوانان این شهر و استان و جوان زائر هستند.

وی گفت: از مسئولان شهر و استان و عزیزان حوزه قضایی و امنیتی می‌خواهم این میدان را  برای جریان قدرت و ثروت باز نگذارند. این کارها به اسم آبادسازی و نشاط جوان است اما همه بهانه برای پول‌سازی است.

کد خبر 4682774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =