جلوی بی‌حجابی باید گرفته شود/ تقدیر از کاهش جرائم در قم

قم - قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بی حجابی، امری خلاف شرع و اسلام است و باید جلوی آن گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت الله مرتضی  مقتدایی در دیدار فرمانده انتظامی استان با وی، اظهار داشت: از وضع ظاهری قم پیداست که بحمدالله اقداماتی که با تدبیر و قصد خالص صورت گرفته موجب کاهش انواع جرائم شده و بسیار خوشحال کننده است، امیدوارم بتوانید همین تدبیر انجام شده را ادامه و پیش ببرید و روز به روز جرائم کاهش یافته تا به صفر برسد.

وی افزود: بدحجابی و رعایت نکردن عفاف و حجاب در سطح جامعه و برخورد نیروی انتظامی با این پدیده باعث شد که بحث حجاب اجباری و اختیاری در بین مردم مطرح شود به این معنا که نیروی انتظامی مردم را مجبور به داشتن حجاب می‌کند، حتی کسانی می‌گفتند در زمان حضرت امام (ره) اجباری نبود و این طور نبود که مردم را مجبور به رعایت حجاب کنند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با حجاب اجباری و اختیاری بحثی ندارد، این جا قم است، قم شهری است که مورد توجه عموم مردم در سطح کشور و خارج از کشور است، اگر در شهر قم یک امر خلاف شرع و اسلام رواج پیدا کند، مردم می‌گویند وضع قم که اینگونه باشد چه انتظار از شهرهای دیگر است.

وی تصریح کرد: اگر با فرد بی حجابی برخورد می‌شود، به این معنا نیست که حجاب ندارد بلکه به خاطر این است که امر غیر شرعی رواج پیدا نکند، باید موازین اسلامی رعایت و جلوی عمل غیراسلامی گرفته شود.

آیت الله مقتدایی تصریح کرد:  کاهش جرائم در قم بسیار خرسند کننده و خوشحال کننده است و این امر با تدبیر جواب داده است، انتظار است برخورد مأموران پلیس، اسلامی بوده و به گونه ای باشد که مردم به اسلام ترغیب شوند، وقتی پلیس با احترام، زبان خوش و با رعایت اخلاق اسلامی برخورد کند، متخلف نیز تشویق  به اصلاح می‌شود و همین طور جلوی مفاسد گرفته می‌شود.

موارد اخلاقی، منکراتی و کشف حجاب، خط قرمز پلیس است

فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید، ائمه جمعه و مردم متدین، عفاف و حجاب است، البته در بحث عفاف و حجاب ۲۶ دستگاه نقش دارند که بخش اعظم آن فرهنگی است و بخش کوچکی هم اجرایی و مسئولیتش بر عهده ناجا  است.

سردار عبدالرضا آقاخانی افزود: عده‌ای از روی عناد و یا ناآگاهی به کشف حجاب و ترویج فساد روی آورده و بعضی از دستگاه‌های مسئول هم اراده ای برای اصلاح وضعیت ندارند، لکن نیروی انتظامی محکم پای کار ایستاده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی برای برخورد با بی حجابی و کشف حجاب در داخل خودروها طرح ناظر یک را طراحی و به مرحله اجرا گذاشته و در این طرح عیون محسوس و غیرمحسوسی را سازماندهی و به کارگیری کرده است.

سردار آقاخانی تأکید کرد: خودروهایی که  راننده و یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند پیامکی به مالک خودرو ارسال می‌شود که ظرف سه روز به مرکز پلیس مراجعه کند، برای بار اول تذکر داده شده و تعهد اخذ می‌شود، اگر برای باردوم تکرار شد، تذکر داده شده و خودرو توقیف می‌شود و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح با فعالیت بیش از یک هزار و ۴۰۰ تن در سطح استان انجام می‌شود، اجرای طرح ناظر یک، در کاهش کشف حجاب و رفتارهای هنجارشکنانه نتیجه قابل قبولی از خود بر جای گذاشته است.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: موارد اخلاقی، منکراتی و کشف حجاب، خط قرمز پلیس است و هرگز از اجرای قانون و برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد.

سردار آقاخانی تأکید کرد: تولید محتوای مجازی در ترویج عفاف و حجاب، نظارت بر صنوف و تأکید بر حجاب متصدیان واحدهای صنفی، طرح ویژه ساماندهی مانکن‌ها، معرفی افراد هنجارشکن به دادگستری و آموزش ویژه اصناف در حوزه کسب و کار اسلامی در دستور کار پلیس قم است.

کد خبر 4683430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =