خطرات خرید و ذبح دام‌های سرگردان برای شهروندان

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره باربا اشاره به خطرات خرید و ذبح دام‌های سرگردان برای شهروندان گفت: برای اجرای هر چه بهتر طرح عرضه بهداشتی دام، علاوه بر همراهی شهروندان، لازم است.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سید سعید راد با اشاره به آثار و نتایج مثبت محیط زیستی و بهداشتی ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام برای شهر و شهروندان گفت: شهرداری‌های مناطق در این زمینه همکاری نزدیکی با سازمان مدیریت میادین داشته‌اند و لازم است اقدامات باقی مانده نیز با جدیت بیشتری ظرف هفته جاری پیگیری و انجام شود.

وی به بیماری‌های مشترک دام و انسان به ویژه تب کریمه کنگو اشاره کرد و افزود: در مراکز عرضه بهداشتی دام، علاوه بر انجام معاینه دام‌ها پیش از ذبح، معاینات پس از ذبح نیز توسط دامپزشکان سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد و شهروندان می‌توانند با اطمینان خاطر از ۲۴ مرکز عرضه بهداشتی دام خرید کنند.

راد به موضوع دام‌های غیر بهداشتی موسوم به دام‌های سرگردان که همزمان با نزدیک شدن به عید سعید قربان در برخی نقاط شهر از جمله مناطق حاشیه‌ای به فروش می‌رسند، اشاره کرد و گفت: خرید و ذبح دام‌های سرگردان از سوی شهروندان، می‌تواند خطرات و مخاطرات جبران ناپذیری برای آنها داشته باشد و لذا تهیه دام از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام، مورد تاکید و توصیه است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر تجربه خوب کارکنان سازمان مدیریت میادین در ایجاد جایگاه‌های موقت عرضه بهداشتی دام و برگزاری موفق این طرح در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: انتخاب ذابحین کارکشته و توجیه آنها در خصوص انجام وظایف محوله از جمله مواردی است که مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین، ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام شامل ۳ جایگاه ثابت و ۲۱ جایگاه موقت برای فعالیت در ایام عرفه و عید سعید قربان در مناطق مختلف پایتخت در نظر گرفته شده و در این دو روز وظیفه خدمت به شهروندان در زمینه عرضه دام سالم و عرضه بهداشتی دام را بر عهده خواهند داشت.

کد خبر 4683462

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =