برگزار ی ششمین کنفرانس ملی رادار و سامانه های مراقبتی در اصفهان

اصفهان - ششمین کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران، آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران، آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

دبیر این رویداد علمی در این ارتباط اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنفرانس فراهم نمودن بستری مناسب در راستای گردهمایی متخصصان، دانشمندان و صاحبان صنایع در این حوزه به منظور همگرایی بیشتر در فعالیت های علمی، پژوهشی و صنعتی است تا ضمن آشنایی با نیازها و دست آوردها در زمینه رادار و سامانه های مراقبتی، با شناسایی چالش ها و راه حل های پیش رو، راه گشای پیشرفت در این بخش از صنعت کشور باشیم.

 محسن مداح علی افزود: کنفرانس رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران به همت دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر و پژوهشکده فن آوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی اصفهان، در راستای ایجاد پیوندی عمیق میان پژوهشگران و صنعتگران برگزار می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان بیان داشت: محورهای اصلی ششمین کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران شامل پردازش سیگنال و داده، مدلسازی اهداف و محیط، سیستم‌های رادار و سونار، آنتن و ماژول‌های فرکانس بالا، تجهیزات و زیر سیستم‌ها، فناوری‌های نوظهور، مدیریت و به کارگیری سامانه‌های راداری و سامانه‌های مراقبتی و اختلال است.

وی ادامه داد: این کنفرانس در چهار بخش اصلی شامل ارائه مقالات پذیرفته شده دانشجویان و استادان، ارائه حداقل هشت کارگاه آموزشی در حوزه های مختلف رادار توسط استادان و پژوهشگران مطرح حوزه راداری کشور، نشست‌ها و میزگردهایی با حضور رؤسا و مدیران عامل بزرگترین صنایع راداری کشور و نمایشگاه تخصصی محصولات شرکت ها و نیروهای نظامی فعال در حوزه رادار، برگزار می شود. 

مداح علی تصریح کرد: همزمان با برگزاری نشست ها و کارگاه‌های علمی، نمایشگاه بزرگ محصولات شرکت های فعال در حوزه رادار ،فرصتی بی نظیر برای ارائه محصولات، پیشرفت های تکنولوژیکی و ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات علمی و فنی با شرکت کنندگان از جمله متخصصان، دانشمندان و صاحبان صنایع و نیروها در این حوزه را فراهم خواهد آورد.

مداح علی اضافه کرد: از چندین چهره تاثیرگذار بین المللی در حوزه رادار به عنوان سخنرانان کلیدی این کنفرانس دعوت شده است.

گفتنی است مهلت ارسال مقاله به  کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی ایران تا ۲۲ مرداد ماه و زمان اعلام نتایج مقاله های پذیرفته شده ۳۱ شهریور ماه خواهد بود. 

کد خبر 4683480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =