گذر کودک در خیابان‌های شهر همدان ایجاد می شود

همدان - رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان از ایجاد گذر کودک در شهر خبر داد و گفت: پارک دوستدار کودک در همدان نیز در همدان ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضوان سلماسی پیش از ظهر شنبه در جلسه کمیسیون اجتماعی فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان که با موضوع بررسی ایجاد شهر دوستدار کودک برگزار شد، افزود: گذر کودک برنامه ای است که در یکی از خیابانهای شهرک مدرس به عنوان پایلوت در ۲۵ مرداد ماه اجرایی شود.

سلماسی در این خصوص توضیح داد: گذر کودک برنامه ای است که در مدت زمان معین در یکی از معابر شهر با هدف ایجاد محیطی مناسب و با نشاط برای بازی کودکان اجرا می شود و در این مدت زمان کودکان می توانند تجربه­ های خلاق و مفرح را کنار خانواده ­ها کسب کنند.

سلماسی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش کودکان در جامعه و ایجاد شهر دوستدار کودک تاکید کرد: حوزه کودکان با سایر حوزه ها متفاوت بوده و نیاز به توجه ویژه دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین از ساخت پارک دوستدار کودک در همدان خبر داد و افزود: انتظار می رود در احداث این پارک هماهنگی های لازم صورت پذیرد .

وی استفاده از ظرفیت‌های فکری و اجرایی تشکل های مردمی در احداث پارک دوستدار کودک را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: احداث این پارک اقدامی نو و بسیار ارزشمند است.

سلماسی با تاکید براینکه پارک های سطح شهر باید موضوعی طراحی شوند، یادآور شد: لازم است وسایل بازی  کودکان، در پارک های سطح شهر بررسی و در صورت نیاز طبق برنامه زمانبندی استاندارد سازی شوند.

ضرورت توجه به ایجاد شهر دوستدار کودک

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان هم در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت توجه به ایجاد شهر دوستدار کودک افزود: اگر پارکی قرار است با همین موضوع احداث شود باید تمامی الزامات و استانداردهای لازم را داشته باشد.

جواد گیاه شناس اضافه کرد: در احداث پارک دوستدار کودک باید بازی های کودکانه بر اساس ویژگی ها و استانداردهای لازم باشد و ایمنی کودکان را تامین کند.

وی همچنین بر استاندارد سازی وسایل بازی کودکان در پارک های سطح شهر تاکید کرد و یادآور شد: این استاندارد سازی باید بر اساس زمان‌بندی مناسب اجرایی شود.

کد خبر 4683492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =