۱۶۲ روستای استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارند

زنجان-مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: ۱۶۲ روستای استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارند که از این تعداد ۲۹ روستا در شهرستان زنجان است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از  شرکت گاز استان زنجان، توحید سلیمی در مانور«آمادگی و مقابله با قطعی گاز در شرایط اضطرای با محوریت بسیج» بر لزوم آمادگی در برابر حوادث طبیعی تاکید کرد و با بیان اینکه استان زنجان همواره زلزله های بزرگی را تجربه کرده است، افزود: ۱۶۲ روستای استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارد که از این تعداد ۲۹ روستا در شهرستان زنجان است.

وی در ادامه با اشاره به وقوع سیلاب در  روزهای نخست سال در برخی مناطق استان زنجان، ادامه داد: از ۹۴۰ روستای استان؛ ۲۷۴ روستا در معرض سیل قرار دارد که ۷۸ روستا با چنین شرایطی در شهرستان زنجان است.

سلیمی به توجه جدی در زمینه آموزش همگانی و تلاش برای ایجاد زمینه لازم برای مشارکت مردمی و فراهم کردن آمادگی در مردم اشاره کرد و تصریح داشت: شرکت گاز استان زنجان فعالیت‌های خوب و گسترده‌ای در سطح استان به انجام رسانده است که استمرار این اقدامات بسیار مهم و تأثیر گذار در مدیریت هر چه بهتر  بحران‌های احتمالی است.

فرماندار زنجان با حضور در جمع مسئولین دستگاه‌های اجرایی حاضر در این مانور با اشاره به اینکه کشور ایران در منطقه‌ای با بحران‌های طبیعی و غیر طبیعی مواجه است؛ بر همکاری گسترده دستگاه‌های اجرایی استان در اجرای مانورهای مختلف تاکید کرد و گفت: برگزاری چنین مانورهایی زمینه لازم برای مدیریت هرچه بهتر بحران‌های احتمالی را فراهم می‌آورد.

همچنین رضا عسگری به برگزاری آموزش‌های لازم در زمان قطعی گاز و شرایط بحران اشاره و خواستار ادامه آموزش‌های عمومی و همگانی از طرق مختلف شد.

وی استمرار خدمات گازرسانی در شرایط بحران به ویژه در فصول سرد سال، ارتقای آمادگی ادارات خدمات رسان شهرستان زنجان در مواقع بحران، ضرورت خدماترسانی پیوسته، تمهیدات لازم برای دوگانه سوز کردن تجهیزات بالأخص درنانوایی‌ها را از مواردی عنوان کرد که باید به آن توجه جدی داشت. قابل تقدیراست.

عسگری گفت: شرکت گاز استان زنجان بالاترین استانداردهای ایمنی و آموزشی راداراست و اقدامات مؤثری در استان به انجام رسانده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر ۲۱ شهر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند؛ گفت: در راستای خدمات رسانی پایدار به مردم شریف استان و توسعه شبکه گازرسانی، شاهد بهره‌مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۲.۷ درصد جمعیت روستایی استان هستیم.

موسی احمدلو در ادامه با بیان اینکه این شرکت به‌عنوان تأمین کننده گاز طبیعی شهروندان زنجانی، نقش مهمی در ساختار زیربنایی اقتصاد استان و کشور ایفا می‌کند، افزود: در حال حاضر از ۷۳۰ روستای قابل گازرسانی؛ ۵۴۰ روستای استان بهره‌مند از نعمت گاز بوده و ۷۲ روستا نیز در دست اقدام است که تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسند.

وی اظهار داشت: همکاران پر تلاشی داریم که امیدواریم با تأمین اعتبارات لازم به شاخص بهره‌مندی ۲.۹۱ درصد خانوارهای روستایی استان تا پایان امسال دست می‌یابیم.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان هدف از برگزاری این مانور را بررسی هماهنگی منسجم بین واحدها در برخورد با حوادث مختلف، بررسی عکس‌العمل کارکنان وگروه‌های مختلف و دستگاه‌های اجرایی استان در مواجهه با حوادث و شرایط بحرانی و تقویت آنها، بررسی عملکرد افراد و گروه‌های حاضر در رزمایش، شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها، ارائه نظرات و پیشنهادات و جمع بندی آنها در جهت بهبود و پیشرفت آن اعلام کرد.

کد خبر 4683588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =