احزاب و گروه های سیاسی امید را به جامعه تزریق کنند

ارومیه – استاندار آذربایجان غربی گفت: احزاب و گروه های سیاسی امید را به جامعه تزریق کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری شنبه شب در نشست دبیران احزاب و تشکل های سیاسی آذربایجان غربی با اشاره به جایگاه احزاب، گسترش فرهنگ حزبی را در کشور زیربنای توسعه سیاسی دانست و افزود: امروز جامعه نیازمند تزریق امید است و نقش احزاب و تشکل های سیاسی در این امر بسیار حائز اهمیت بوده چرا که ناامیدی اثرات منفی بر روند توسعه دارد.

وی با بیان اینکه کارکرد احزاب نباید فصلی و معطوف به موسم انتخابات باشد، افتتاح خانه احزاب در آذربایجان غربی را راهکاری موثر برای تحرک و پویایی احزاب و نقش آفرینی آن ها در روند بیش از پیش توسعه استان دانست و گفت: برگزاری سه نشست با دبیران احزاب و تشکل های سیاسی از ابتدای سالجاری، نشست های جداگانه با احزاب و راه اندازی خانه احزاب بیانگر نگاه ویژه مدیریت استان به کارکرد احزاب است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه این نشست در پاسخ به سوال یکی از دبیران احزاب سیاسی مبنی بر آخرین وضعیت بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی، ضمن اشاره به استفاده از بانوان در مناصبی چون بخشدار و معاون فرماندار و مدیرکل و معاون در ادارات و سازمانهای مختلف از معرفی و پیگیری انتصاب چندنفر از بانوان توانمند استان برای مدیرکلی برخی ادارات خبر داد.

شهریاری با تاکید بر اینکه پیگیر انتصاب بانوان در پست های مدیریتی هستیم اما بخشی از تعلل بر برخی دیدگاه های منفی و نیز بررسی های زمانبر وزارتخانه های مربوطه ارتباط دارد اضافه کرد: کارهای بزرگی در حوزه توجه به بانوان انجام گرفته است، در همه شهرستانها پارلمان مشورتی بانوان تشکیل شده و در آینده نزدیک پارلمان مشورتی استان نیز برگزار می شود.

استاندار شهریاری در ادامه به سیاست های مدیریت استان در خصوص استفاده از نظرات دانشجویان و نخبگان برای بهبود شاخص های توسعه ای اشاره کرد و گفت: بصورت مرتب با دانشجویان و نخبگان استان نشست و دیدار داریم چرا که معتقدیم نزدیکی هر چه بیشتر دانشگاه و صنعت استان کلید توسعه استان است.

شهریاری دیدگاه و سیاست استانداری در قبال اقوام و ادیان در استان را سیاست های دولت دانست و افزود: برخلاف عده ای که تنوع قومی را تهدید می دانند معتقدیم این تنوع فرصتی مغتنم برای توسعه است و بر همین اساس خود را مجری سیاستهای دولت می دانم و توجهی به کارشکنی ها ندارم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به ریشه کن کردن رانت ایجاد شده در فروش سهمیه سوخت مرزنشینان اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی ۱۲ هزار تن سهمیه سوخت دارد که این میزان از سهمیه پرداختی به استانهایی چون خراسان رضوی،ایلام،خوزستان،سیستان و بلوچستان،کردستان و کرمانشاه بیشتر است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیئت دولت باید درآمد حاصل از فروش سوخت به حساب مرزشینان ساکن در نوار ۲۰ کیلومتر مرز واریز شود افزود: در طول ۳ سال قبل از شروع بکار بنده استانداری ۱۵ میلیارد تومان از قبل فروش سهمیه سوخت درآمد داشت که ۵ میلیارد آن در دو نوبت آنهم برای هر خانوار ۱۰۰ هزارتومان برای ۲۵ هزار خانوار ساکن در نوار ۲۰ کیلومتر مرزی شهرستانهای اشنویه،سردشت و پیرانشهر واریز شده بود.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: از مجموع ۹۷ میلیارد تومان، ۷۰ میلیارد تومان بر اساس مصوبه هیات دولت بحساب خانوارهای ۲۰ کیلومتر نوار مرزی واریز و مابقی هم برای تغذیه رایگان دانش آموزان در همین مناطق،بیمه حوادث منازل روستایی،بازگرداندن بازماندگان از تحصیل به چرخه علم آموزی، هزینه پیش دبستانی ها و نیز کمک به ۳ هزار دانش آموز بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد و کمک به بیماران صعب العلاج مناطق نوار مرزی تخصیص یافت.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه تعامل با نمایندگان مجلس، ضمن تاکید بر اصل استقلال قوا تصریح کرد: نمایندگان مجلس چون نمایندگانی برآمده با رای و نظر مردم هستند محترم می دانیم و تا به امروز هم در فضایی همدلانه از نکته نظرات آنان در روند توسعه استان بهره گرفته ایم اما این مسئله به معنای سپردن امور به نمایندگان نیست.

شهریاری با اشاره به اینکه شرایط خاص و متفاوت کشور ایجاب می کند تا وحدت و همدلی بیش از پیش تقویت و جاری شود افزود: متاسفانه علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت و یکپارچگی، برخی گروه های سیاسی با تخریب دولت با دیدگاه هایی افراطی گوش به فرمان رهبری هم نیستند.

وی با بیان اینکه با وجود همه کارشکنی های بین المللی و بعضا داخلی ثبات سیاسی و اقتصادی روز به روز در کشور مستحکم تر می شود ادامه داد: امروز همه احزاب و گروه های سیاسی باید با دمیدن بر امید در جامعه نسبت به جلب مشارکت در انتخابات و پرشور کردن این فضا جهت رقابتی قاتونمند و مشارکتی مثال زدنی اقدام نمایند.

در این نشست برخی دبیران احزاب و تشکل های سیاسی دیدگاههای خود را در موضوعات مختلف بیان کردند.

کد خبر 4683860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =