ایمنی حمل و نقل مواد خطرناک در تهران مغفول مانده است

رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: ایمنی حمل و نقل مواد خطرناک در تهران مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهربانو امانی در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورا، افزود: با توسعه فعالیت های صنعتی و اقتصادی در شهر ها، بهره گیری از مواد شیمیای خطرناک نیز افزایش یافته است. تمرکز جمعیت در کلانشهر های کشور به ویژه شهر تهران، خطر پذیری این شهر ها در برابر حوادث ناشی از مواد خطرناک را به طور فزاینده ای افزایش داده است.

وی ادامه داد: لزوم اقدامات شهرداری جهت تامین ایمنی حمل ونقل و کاهش خطرات به ویژه حمل و نقل مواد، مایعات و گازها بیش از پیش به چشم می خورد.

امانی گفت: بی توجهی به این موضوع و بروز کوچکترین سانحه می تواند در حجم و مقیاس بزرگی جان و مال شهروندان و ایمنی شهر را در معرض خطر قرار دهد.

رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورا افزود:  متاسفانه تا حادثه ای رخ ندهد، مسئولان به فکر مدیریت و حل و آن مسئله نخواهند افتاد. بنابراین پیشنهاد می شود به موضوع مدیریت حمل و نقل مواد خطرناک توجه جدی تر شود.

امانی خاطر نشان ساخت: با این حجم از تقاضای سفر در شهر تهران این پرسش باقی می ماند که شهرداری تهران برای تامین ایمنی حمل و نقل شهروندان در برابر حمل و نقل مواد خطرناک چه اقداماتی انجام داده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا گفت: آیین نامه «ایمنی و نگهداری مواد خطرناک در سطح شهر تهران» در یکصد و نودمین جلسه ی شورای اسلامی شهر تهران در سال ۸۴ به تصویب شورا رسیده است. با این حال افزایش سطح حفاظت و پیشگیری از حوادث ایمنی محیط زیست شهر تهران و ساماندهی فعالیت های پیرامون مواد شیمیایی خطر ناک در سطح شهر تهران و حریم آن، موضوع آیین نامه مذکور است که بعد از گذشت نزدیک به ۱۴ سال اکنون نیازمند بازنگری است.

امانی افزود: بر اساس گزارش دریافتی، سازمان پیشیگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال ۹۷ در حال بازنگری آیین نامه "ایمنی و نگهداری مواد خطرناک در سطح شهر تهران "است، لذا با توجه به اهمیت موضوع، از شهردار تهران درخواست تسریع در بازنگری آن را صادر کند.

کد خبر 4684168

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =