خانواده‌ها نباید از انجمن اولیا و مربیان غفلت کنند

کرج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: خانواده‌ها نباید از انجمن اولیا و مربیان غفلت کنند، این انجمن‌ها پیوند خوبی میان مراکز آموزشی و خانواده‌ها ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی پیش از ظهر یکشنبه در همایش شوراهای انجمن اولیا و مربیان مناطق آموزش و پرورش استان البرز، اظهار کرد: آنچه می تواند ما را نگران کند برآیند اتفاقاتی از جمله جرائم و آسیب های اجتماعی است که در جامعه رخ می دهد.

وی با تاکید بر اینکه عدم شناخت از اهداف باعث ایجاد مشکل می شود، گفت: باید به یک درک مشترک برسیم تا بتوانیم مشکلات را حل و فصل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه جامعه به دانایی بیشتر نیازمند است، گفت: همه باید تلاش کنیم تا جامعه آگاهی و بینش برسد.

ناجی در بخش دیگری به اهمیت انجمن های اولیا و مربیان پرداخت و گفت: انجمن های اولیا و مربیان پیوند خوبی میان خانواده ها و مراکز آموزشی برقرار می کند، این مهم نباید مورد غفلت خانواده ها قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های تربیتی را ارج می نهیم، گفت: جامعه در حال پیشرفت و متحول شدن است، ضمن احترام به تاریخ و گذشته خود و حفظ ارزش ها و آرمان ها باید در عرصه این تحولات حرکت کنیم، نیاز است تلاش کنیم‌ تا پاسخ هایی برای سوالات نسل جوان داشته باشیم نه اینکه به پرسش های آنها پاسخ کهنه بدهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به اینکه نباید به آرمان های جامعه بی اعتنایی شود، گفت: متاسفانه گاهی در برگزاری جلسات مختلف و یا قرار ملاقات ها، انتقادات و تخریب هایی مطرح می شود که این موارد نشان از کم کاری ها در حوزه تربیت و اخلاق است.

ناجی با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم رذایل اخلاقی جایگزین فضائل شود، گفت: نباید اجازه دهیم دروغ براحتی بیان می شود، همچنین نباید اجازه دهیم دانش آموزان سرخورده شوند.

وی با اشاره به اهمیت نقد منصفانه، گفت: جامعه به شدت نیازمند رشد و توسعه فضائل اخلاقی است، باید کمک کنیم که هر چه بیشتر در این مسیر گام برداریم.

کد خبر 4684198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =