نمایشگاه توانمندی روستاییان فرصتی برای معرفی استان سمنان است

سمنان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر فرصتی برای معرفی استان است، گفت: دستگاه‌ها باید در این راستا مشارکت لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری ظهر یک‌شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه یکی از طرح‌های مهم دولت در حوزه معیشت روستائیان و عشایر، طرح توسعه اشتغال روستائیان و عشایر است، ابراز داشت: این اقدام پیکره‌های اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرارداد لذا نمایشگاه دستاوردهای روستاییان و عشایر کشور در به نمایش درآوردن این اقدام ارزشمند دولت بسیار حائز اهمیت است و استان سمنان باید به نسبت سنوات گذشته حضور جدی‌تر و پرشورتری در آن داشته باشد.

وی ضمن بیان اینکه مردمی بودن برنامه‌ها یکی از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی است، افزود: برگزاری این گونه اقدامات می‌تواند میزان مشارکت مردم و روستاییان در اقتصاد ملی و ارزیابی محوریت حضور مردم را در برنامه‌های دولت مشخص کند.

لزوم جدی گرفتن نمایشگاه توانمندی عشایر و روستاییان

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید از تمام توان خود برای حضور موثر در نمایشگاه بهره گیرند، ابراز داشت: شرکت در نمایشگاه باید جدی گرفته شود و در همین راستا از دستگاه‌ها و مدیران فعال در نمایشگاه در جلسه اقتصاد مقاومتی تقدیر و باکسانی که در این امر قصور کنند برخورد خواهد شد.

عسگری بابیان اینکه نهادهای حمایتی، بهزیستی و کمیته امداد باید مشارکت جدی در برگزاری نمایشگاه داشته باشند، تصریح کرد: ‌دستگاه‌های اجرایی باید دقت کنند تا در بحث حضور در نمایشگاه هزینه‌ای به متقاضیان خرد تحمیل نشود و همه دستگاه‌ها مدیریت و تدبیر کنند و زمینه‌ای فراهم شود تا بهترین‌ها در نمایشگاه حضور یابند و کسی از مشارکت مایوس نشوند.

وی ضمن بیان اینکه وجود نمایشگاه‌ها فرصتی برای معرفی و شناساندن پتانسیل‌های استان به کشور است، افزود: مدیران در سطوح ‌مختلف باید استان سمنان را خوب بشناسند، چراکه معرفی استان نیازمند شناخت و اشرافیت کامل بر ظرفیت‌های منطقه است و لذا باید در نمایشگاه ظرفیت‌های ناشناخته استان به نحو مطلوب معرفی شود.

دستگاه‌های اجرایی محور کار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه برچسب‌ها و بروشورهای مختلف برای معرفی محصولات باید ارائه شود، ابراز داشت: بسته‌بندی‌های ارائه‌شده باید با اطلاعات مکتوب، مشتری‌پسند، قابل دفاع و در شان ملی و برخوردار از استانداردهای لازم باشند.

عسگری با ابراز اینکه در غرفه اشتغال روستایی باید تسهیلات پرداخت‌شده و عملکرد روستاها به نحو مطلوب برای ارایه خدمات دولت عرضه شود، در ادامه تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی محور کار هستند و باید بخش‌های دیگر پشتیبانی و کمک کنند، بانک‌ها نیز دستگاه‌هایی را که تسهیلات دریافت کردند را در این راستا هدایت کند.

وی افزود: نقش تعاونی‌ها باید به طور مطلوب منعکس شود چراکه تعاونی‌ها در استان سمنان عملکرد بسیار خوبی داشته و تمایل مردم به تشکیل تعاونی در حوزه‌های مختلف بسیار زیاد است ودر کمتر استانی مردم در فعالیت‌های اقتصادی این‌چنین با یکدیگر مشارکت می‌کند و این ظرفیت شاخص استان به شمار می‌رود و باید نقش تعاونی‌ها پررنگ دیده شود.

کد خبر 4684279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =