منشور حقوق والدین تدوین می‌شود

کرج - مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه منشور حقوق والدین تدوین می‌شود، بر لزوم نظارت خانواده بر عملکرد مدرسه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نورعلی عباسپور ظهر یکشنبه در همایش شوراهای انجمن اولیا و مربیان مناطق آموزش و پرورش استان البرز، با اشاره به اینکه همه می دانیم بدون همکاری اولیا، اداره مدرسه امکان پذیر نیست، گفت: در سند تحول بنیادین به این مهم توجه شده است.

وی با بیان اینکه خانواده ها حق دارند بر عملکرد مدرسه نظارت داشته باشند، گفت: مدرسه باید بستر این مهم را فراهم کند تا حقوق خانواده در  فرآیند تعلیم و تربیت محقق شود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تدوین منشور حقوق والدین از سال گذشته آغاز شده است، گفت: معتقدیم خانواده حق دارد در فرایند تعلیم و تربیت اظهارنظر کند و عملکرد مراکز آموزشی را رصد کند.

عباسپور اضافه کرد: در بازنگری اساس نامه اجرایی مدارس به این مهم توجه ویژه ای شده که انجمن اولیا حق دارد در تصمیم گیری های مدارس مشارکت داشته باشد. برای فعالیت های فوق برنامه این اختیار به انجمن اولیا داده شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته محلی برای حضور انجمن اولیا و مربیان در مدارس پیش بینی شده بود، گفت: در برخی از استان ها این مهم محقق شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری با تاکید بر اینکه شورای عالی انجمن امسال تشکیل می شود، می شود، گفت: در این شورا نمایندگان اولیا حضور خواهند داشت تا مطالبات خانواده ها از آموزش و پرورش را مطرح کنند.

عباسپور در ادامه با بیان اینکه متاسفانه در نظام آموزش و پرورش مهارت های اولیه زندگی به دانش آموزان آموخته نمی شود، گفت: شورای های انجمن اولیا در این خصوص باید مطالبه گر باشند.

وی تعداد دانش آموزان کشور را ۱۴ میلیون اعلام کرد و گفت: برای تاثیرگذاری بیشتر و بالا بردن کیفیت آموزش باید شاهد حضور پررنگ تر شوراهای انجمن اولیا و مربیان در مدارس باشیم.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در پایان با اشاره به نشست سال گذشته نمایندگان شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان ها با وزیر، گفت: این جلسه امسال نیز برگزار می شود.

کد خبر 4684298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =