شهادت ۲۴  جهادگر در اردوهای جهادی طی سال های گذشته

مشهد - رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان بیان اینکه اولویت جوانان در امور جهادی باید پرهیز از لغزش و ثبات قدم باشد، از شهادت ۲۴ جهادگر در اردوهای جهادی طی سال های گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد زهرایی ظهر یک شنبه، در نشست خبری سازمان بسیج سازندگی در مشهد  با بیان اینکه ۱۲ هزار کارگروه جهادی در کشور فعال هستند اظهار کرد:  ۷۴۰ گروه از این گروه ها به صورت ویژه فعالیت می‌کنند.

وی باتاکید بر اینکه وظیفه بسیج سازندگی، گسترش دادن گروه‌های جهادی و هدایت دادن آنها به سوی خدمت به دیگران است.  افزود: تعدادی گروه جهادی فعال در خراسان رضوی وجود دارد که از ارگان‌های مختلف کمک گرفته و  به عموم خدمت رسانی می‌کنند.

زهرایی به برگزاری ۱۰ هزار کارگاه اقتصاد مقاومتی در سال اشاره و بیان کرد: اعضای جهاد سازندگی باید مانند اتمسفر در کشور فعال باشند.

وی به فعالیت گروه های جهادی در سیل اخیر کشور اشاره و گفت:  قبل از تشکیل برنامه بسیج و سپاه در سیل ۵ هزار و ۳۰۰ گروه جهادی در مرحله نخست تشکیل شد و  بیشتر از  پنج  هزار نفر نیز در مرحله دوم فعال بودند.

رئیس بسیج سازندگی کشور اضافه کرد:  به طور کلی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان مناطق سیل زده کشور فعال بودند.

وی همچنین به خدمت رسانی سه هزار طلبه در جریان سیل های کشور خبر داد و اظهار کرد: جوانان متدین و انقلابی در هر لباسی که هستند وظیفه خودشان به خدمت به مردم را انجام می دهند.

زهرایی  تراز گروه‌های جهادی  را انجام امور ملی دانست و گفت: تعداد زیادی طی سه روز واکسیناسیون شدند، و  هزار و ۷۰۰ خانه برای سیل‌زدگان در طول چهار ماه بازسازی شد،  و این درحالی است که هنوز  برخی مسئولان خدمات اجرایی حضور عموم مردم را  در خدمات جهادی را باور ندارند.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی مختلفی وجود دارد بیان کرد:  برخی از این گروه های جهادی به منظور کمک رسانی به محرومان  در سایر کشورها  حضور می‌یابند و برخی نیز به همسایه خود کمک می‌ کنند.

رئیس بسیج سازندگی کشور از شهادت  ۲۴ نفر در مأموریت‌های جهادی طی سال های گذشته خبر داد واظهار کرد:  اولویت جوانان در امور جهادی باید پرهیز از خطا، عدم لغزش و ثبات قدم باشد.

کد خبر 4684399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =