نگاه دولت به کشاورزی باید اقتصادی و با اصالت باشد

بندرعباس - امام جمعه بندرعباس با بایان اینکه تولیدکنندگان بخش کشاورزی مظلوم واقع شده اند گفت: نگاه دولت به کشاورزی باید اقتصادی و با اصالت باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد عبادی زاده در دیدار با مدیر تعاون روستایی و هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان استان هرمزگان اظهار کرد: امروز در هرمزگان به جهات مختلف بخش کشاورزی به نسبت بخش های دیگر مظلوم واقع شده است چرا که دسترنج زحماتشان بصورت نامعقول تو جیب واسطه ها می رود.

وی با بیان اینکه تولید باید در بخش خصوصی متمرکز شود، افزود: ما در زمینه توزیع دچار مشکل هستیم دولت در این خصوص باید بیشتر ورود کند بطوریکه مصرف کننده و تولید کننده ضرر نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نگاه دولت ما به بخش کشاورزی یک نگاه درجه اقتصادی نیست اگر این نگاه اصالت داشت شرایط کشاورزی ما بهتر از وضعیت کنونی بود.

وی افزود: ما باید نگاهمان را به گونه ای تنظیم کنیم که بخش کشاورزی بتواند بار اصلی اقتصاد کشور را به دوش بکشد البته این بار به دوش شما هست ولی دولت این نگاه اصالتی ندارد اگر داشت پشتوانه های بخش کشاورزی قوی تر می شد و این بخش بعنوان یک جایگاه درجه چندم در اقتصاد ملی کشور نگاه نمی شد.

دکتر عبادی با بیان اینکه تریبون نماز نماز جمعه پژواک صدای کشاورزان خواهد بود تصریح کرد: نمی شود از یکطرف بگوییم این بخش تقویت شود از طرف دیگر چشم و گوشمان ببندیم و صورت مسئله را پاک کنیم اگر مشکل کم آبی داریم در کنار دریا هستیم با احداث آب شیرین کن و طروق دیگر مسائل را حل و فصل کنیم نه با قلع و قمع کردن اراضی کشاورزی...

وی دعوت از مسئولین جهت حل مشکلات کشاورزان در دستور کار خود قرار داد و اظهار امیدواری کرد درتعاملات بیشتر مشکلات مطرح و پیگیری خواهد شد و بخش مظلوم کشاورزی به جایگاه واقعی خودش می رسد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب دکتر عبادی به سمت نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار امیدواری کرد بخش دولتی در کنار تشکل های مردم نهاد بتواند در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری در این برهه از جنگ اقتصادی که کار سنگینی بر دوش دستگاه های دولتی بخش کشاورزی هست با رعایت قوانین و مقررات قطعا در این جنگ اقتصادی سربلند شوند.

وی با اشاره به مهم بودن موضوع اقتصاد در شرایط کنونی کشور گفت: بحث اصلی امروز کشور اقتصاد است که یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد، کشاورزی است.

سیروس اسدپور تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های سازمان یافته کشاورزان مانند تشکل‌های سازمان یافته می‌تواند تاثیر مهمی در بیان مشکلات کشاورزان و ارائه خدمت مطلوب به این افراد داشته باشد.

در این دیدار عباس خلاده رئیس نظام صنفی کشاورزی استان گزارشی از عملکرد صنف کشاورزی استان ارائه نمود و اظهار کرد: نظام صنفی کشاورزان هرمزگان در سال 88 تشکیل و تاکنون بیش از 29 هزار نفر بهره دار به عضویت این صنف در آمده اند.

وی هدف از تشکیل نظام صنفی کشاورزی، ساماندهی و حمایت از فعالین بخش کشاورزی دانست و افزود: با توجه به وجود مشکلات زیادی در بدنه بخش کشاورزی این نظام از درون خودشان جهت پیگیری و رفع مشکلات کشاورزان راه اندازی شده است.

در ادامه سایر اعضای هیآت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان بخشی از مشکلات کشاورزان استان را بیان و خواستار مساعدت و حمایت نماینده ولی فقیه در مرتفع نمودن آنها شدند.

آزاد شدن اراضی کشاورزان از پلاک ملی، حمایت و ساماندهی کشاورزانی که مجوز بهره برداری چاه ندارند و تمکین بانک ها به پرداخت اصل بدهی کشاورزان در قالب بخشش جرایم و دیرکرد و ... از عمده مشکلات کشاورزان بود که توسط اعضا عنوان شد.

کد خبر 4684561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =