اجرای پروژه‌های اساسی برای تامین آب شرب کرمان بسیار ضروری است

کرمان - معاون وزیر نیرو گفت: اجرای پروژه‌های اساسی به منظور تامین آب شرب کرمان بسیار ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا جانباز عصر یکشنبه در دیدار با استاندار کرمان بیان داشت: یکی از موضوعات و برنامه‌های مهم و جدی وزارت آب در دولت دوازدهم تامین آب شرب استان کرمان است.

وی افزود: در استان کرمان شاهد کمبود شدید آب خصوصا آب شرب هستیم لذا در تلاش برای یافتن راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت در ارتباط با برطرف کردن مشکل کمبود آب در این استان کشور هستیم.

معاون وزیر نیرو گفت: شهر کرمان از جمله مراکز استان‌هایی در کشور است که با مشکل کمبود آب مواجه است که باید راهکارهایی در این خصوص پیدا کرد لذا پروژه‌هایی به این منظور تعریف و پیشنهاد شده است.

جانباز بیان کرد: پروژه‌های بلند مدت تامین آب کرمان نیز در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد لذا مردم استان هم باید صرفه جویی را مد نظر داشته باشند.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: اجرای پروژه‌های اساسی در راستای تامین آب شرب کرمان بسیار ضرورت دارد که در این رابطه بازچرانی پساب یکی از اقدامات خوبی است که در بحث استفاده مجدد از آب اتفاق افتاده است و در کرمان به خوبی در حال اجرا است.

وی یادآور شد: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه فاضلاب در استان کرمان تعریف شده همچنین سه پروژه فاضلاب آماده در شهرستان‌های کرمان، زرند و سیرجان قرار دارد که عملیات اجرایی آن‌ها به زودی آغاز می‌شود که از این طریق قسمتی از آب مورد نیاز بخش صنعت تامین خواهد شد.

معاون وزیر نیرو گفت: برای تامین آب شرب کرمان برنامه‌های کوتاه مدتی داریم؛ تابستان امسال شهروندان کرمانی با کمبود آب مواجه بودند که در این راستا در قالب یک پروژه آب چند حلقه چاه وارد مدار شهر کرمان خواهد شد.

وی افزود: در ارتباط با پروژه فوق در حال حاضر هزار و ۴۰۰ متر از لوله‌گذاری آن باقیمانده که پیمانکار در حال اجرای آن با فوریت است لذا ما اعتبارات لازم را برای اجرای این پروژه تزریق خواهیم کرد و امیدواریم این طرح تا یک ماه و نیم آینده به بهره‌برداری برسد.

جانباز بیان داشت: با اجرای طرح آبرسانی از چند حلقه چاه به کرمان امیدواریم آب بیشتری به شهر کرمان تزریق شود و سال آینده مشکلات مربوط به تامین آب شرب در شهر کرمان مرتفع شود.

وی از برنامه‌های پیش رو در جهت تامین آب شرب کرمان در بلند مدت سخن به میان آورد و تصریح کرد: در این راستا برنامه‌های بلند مدتی داریم که به صورت ویژه در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد که با همکاری استانداری کرمان و برگزاری جلسات متعدد در تهران در حال بررسی و پیگیری آن‌ها هستیم.

کد خبر 4684641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =