تلاش در راستای برگزاری یک انتخابات سالم و مردمی در دزفول

دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: تلاش می شود تا با همکاری همه با تکیه بر قانون یک انتخابات باشکوه، سالم و مردمی در عین امنیت و اقتدار در شهرستان دزفول برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری ظهر امروز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دزفول در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: جلسه شورای اداری یکی از ارکان مهم مدیریت و هماهنگی در شهرستان دزفول است که مطابق با مصوبه شورای عالی اداری کشور هر ماه باید برگزار شود.

وی شورای اداری را محلی برای صحبت در خصوص مهمترین مسائل شهرستان اعم از فرصت ها، چالش ها و تهدیدها برشمرد و افزود: این نشست همچنین در راستای ایجاد وحدت رویه، انسجام مدیریتی، هم افزایی در ابعاد مختلف و همسو کردن همه توانمندی ها برای توسعه و تقویت مدیریت شهرستان موثر است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری، گفت: هرگونه انحراف از قانون باعث می شود تا انتخابات در جوهره و ذات اصلی خود که مردمی بودن است دچار لغزش و خطا شود.

حیدری تاکید کرد: تلاش می شود تا با همکاری تمام مسئولان مرتبط در امر انتخابات و با کمک ائمه جمعه با تکیه بر قانون یک انتخابات باشکوه و مردمی در عین امنیت و اقتدار در شهرستان دزفول برگزار شود ضمن اینکه برنامه ها و اقدامات لازم برای تحقق این مهم در دزفول آغاز شده و تا انتخابات ادامه دارد.

وی اضافه کرد: روندهای انتخاباتی از مدتی پیش آغاز شده و باید تلاش شود تا بار امانت سنگین جمهوری اسلامی با رعایت تمام جوانب به ویژه اصل بی طرفی و قانون داری به سر منزل مقصود برسد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به اهمیت درصد مشارکت مردم در انتخابات، توضیح داد : دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم، ناامید کردن و ناکارآمد نشان دادن نهادهای اصلی نظام به آنها است.  دشمن به دنبال این است تا رابطه مردم با مردم، رابطه مردم با نظام و رابطه ارکان نظام با یکدیگر را مخدوش جلوه دهد اما انتخابات و حضور پرشور مردم بهترین فرصت برای خنثی کردن این توطئه دشمن است.

حیدری با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات تحریم های غیر اخلاقی و غیر انسانی دشمن را نیز بی اثر نشان خواهد داد، عنوان کرد: انتخابات یک مسئله بسیار مهم و راهبردی است که همه موظف هستیم با تمام قدرت از آن استقبال کنیم تا شاهد یک انتخابات سالم و با مشارکت حداکثری مردم در دزفول و کشور باشیم.

حرکت در مسیر محرومیت زدایی

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به منویات رهبری و تلاش در راستای محرومیت زدایی، گفت: علیرغم تمام اختلاف سلیقه هایی که در میان مدیران دزفول وجود دارد اما از نظر مبنایی، ارزشی، اصول در چارچوب قوانین نظام و ولایت همدلی و همراهی خوبی در این شهرستان برقرار است که همه مکلف به تداوم این همدلی هستند چرا که عدم تعامل و ناهماهنگی منجر به هدررفت منابع می شود.

حیدری با انتقاد از ماموریت های فراوان مدیران به ویژه شهرداران در این شهرستان، گفت: تعداد زیادی از مدیران شهرستان در طول برخی روزهای هفته در محل کار خود حضور ندارند و به ماموریت می روند این در حالی است که اکثر این ماموریت ها خروجی ندارد. از این پس حجم تردد مسئولان به استان و تهران باید کمتر شود و خروجی های هر ماموریت به صورت کامل شفاف سازی شود.

وی با تاکید بر تکریم سرمایه گذاران توسط ادارات و نهادهای مختلف، یادآور شد: نباید سرمایه گذاران بین ادارات پاسکاری شوند چرا که بی انگیزه شده و سرمایه خود را به شهر و استان دیگری خواهند برد بنابراین لازم است تمام مسئولان شهرستان سرمایه گذاران را برای اخذ مجوزات لازم حمایت کرده و در مسیر توسعه شهرستان گام بردارند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از تصویب طرح تقویت امنیت در شورای تامین شهرستان خبر داد و افزود: در راستای افزایش امنیت شهرستان همه دستگاه ها باید یاریگر نیروی انتظامی باشند.

حیدری همچنین با بیان اینکه مردم باید از خدمات دولت مطلع شوند، گفت: هفته دولت در شهریور ماه است بنابراین تمام ادارات و نهادها موظف هستند علاوه بر فعال کردن روابط عمومی های خود به مردم گزارش کار دهند. کارآمدی ما رضایتمندی مردم را به دنبال دارد از سویی این کارآمدی و رضایتمندی نیز باعث خنثی شدن توطئه های دشمن و تضمین امنیت کشور خواهد بود.

وی با اشاره به انتقاد امام جمعه دزفول و امام جمعه شهر امام مبنی بر عدم حضور بسیاری از مدیران در آیین نماز جمعه گفت: مدیران شهرستان موظف هستند در تمام مراسمات مهم و نمازجمعه های شهرستان شرکت فعال داشته باشند.  از این هفته تمام نماز جمعه های شهرستان که در سطح شهر و چند شهر اقماری برگزار می شود رصد خواهد شد تا حضور مدیران بررسی شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول همچنین در خصوص دیگر مطالبه امام جمعه مبنی بر توسعه مصلای نمازجمعه، عنوان کرد: از سال گذشته با همکاری امام جمعه و نماینده دزفول در مجلس از طریق استاندار پیگیری هایی در خصوص جذب اعتبار برای توسعه مصلاهای نماز جمعه در نقاط مختلف شهرستان انجام شد و این پیگیری ها در سال جاری تا حصول نتیجه تداوم خواهد داشت تا در حد بضاعت به این مکان ها رسیدگی شود.

کد خبر 4684703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =