پذیرش یک میلیون و ۸۰ هزار نفر در اورژانس اجتماعی کشور

زنجان- مدیرکل امور اجتماعی و آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی از پذیرش یک میلیون و ۸۰ هزار نفر در اورژانس اجتماعی کشور طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا جعفرزاده ظهر دوشنبه در نشست دوره آموزشی حمایت‌طلبی که در هتل پیام مخابرات زنجان در حال برگزاری است، با بیان اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در برهه کنونی، راه‌اندازی سامانه الکترونیکی آمار و اطلاعات اورژانس اجتماعی است، افزود: مهم‌ترین هدفی که از این اقدام دنبال می‌کنیم، تسهیل در امور مربوط به آسیب‌های اجتماعی در سراسر کشور است.

وی با یادآوری اینکه با راه‌اندازی سامانه اورژانس اجتماعی قادر خواهیم بود آمار متقن‌تری در حوزه آسیب‌های اجتماعی ارائه دهیم، تصریح کرد: یکی از رویکردهای اصلی این سازمان از پرداختن به موضوع مهمی چون کاهش آسیب‌های اجتماعی، ارتقای سلامت اجتماعی است که در برهه کنونی از اهمیت زیادی برخوردار است، لذا معتقدیم در این زمینه سایر ارگان‌ها نیز باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز آمار حاکی از آن است که نوع آسیب‌های اجتماعی که با آن مواجه هستیم، نسبت به گذشته رشد فزاینده‌ای داشته اما خوشبختانه در زمینه شیوع این آسیب‌ها تا حدودی روند کندی حاکم است، ادامه داد: این آمار در زمینه رشد فزاینده نوع آسیب‌های اجتماعی حاکی از آن است که باید برای مقابله با آسیب‌ها برنامه‌ریزی دقیق و مدونی داشته باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی و آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند برخورداری از برنامه‌ریزی مدون و از همه مهم‌تر انسجام بین‌بخشی بین دستگاه‌های متولی در راستای اجرای هر چه بهتر این برنامه‌ها هستیم، اظهار کرد: در این بین نباید از نقش رسانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی غافل بود؛ چرا که با پرداختن به این موضوع می‌توان جامعه را در این زمینه آگاه کرد.

وی از پذیرش یک میلیون و ۸۰ هزار نفر در اورژانس اجتماعی کشور طی سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر خواهان کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور هستیم، وظیفه همه مسئولان است که در این زمینه به جد وارد عمل شوند تا دیگر شاهد مواردی چون کودک‌آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری و معلول‌آزاری نباشیم.

کد خبر 4685380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =