صدور ۳۱ اخطاریه و ۲۶ رای محکومیت زیست محیطی در استان همدان

همدان - رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: امسال ۳۱ اخطاریه زیست محیطی در استان همدان صادر و ۲۸ پرونده زیست محیطی با ۲۶ رای محکومیت در مراجع قانونی استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،  عزیز قیاسی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: امسال ۳۱ اخطاریه زیست محیطی در استان همدان صادر شده و ۲۸ پرونده زیست محیطی با ۲۶ رای محکومیت در مراجع قانونی استان تشکیل شده است.

قیاسی ادامه داد: از ۳۱ فقره اخطاریه صادر شده ۱۵ فقره در حوزه پسماند، ۱۰ فقره در خصوص آلودگی هوا و ۶ فقره مربوط به آلودگی آب بوده است.

قیاسی گفت: همچنین ۱۵ پرونده تخلف واحدهای صنعتی به مراجع قضایی ارجاع شده که شامل واحدهای تولید بتن، چینی، ظروف سفال، واحدهای رستورانی، معدنی، مواد نفتی، دهیاری و شهرداری بوده است.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۵ پرونده تشکیل شده در حوزه محیط زیست انسانی، ۳ پرونده منتهی به صدور رای شده که ۵ پرونده محکومیت متخلفان را به همراه داشته است.

رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: سال گذشته ۱۲ پرونده در حوزه محیط زیست انسانی تشکیل شد که ۱۱ رای محکومیت را در پی داشت.

قیاسی با بیان اینکه ۱۳ پرونده در حوزه محیط زیست طبیعی در ۴ ماه نخست امسال به مراجع قضایی ارجاع شده است، گفت: این موارد شامل ۱۱ پرونده شکار و صید، یک پرونده تخریب و تصرف اراضی و یک پرونده درگیری ماموران محیط زیست با متخلفان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۴ پرونده تخلف در مراجع قضایی رسیدگی شد که تعداد ۲ رای برائت و ۱۲ رای محکومیت را در سال جاری در پی داشت.

کد خبر 4685581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =